zdjecie 4921
zdjecie 4921
2013-01-25T11:49:23+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uroczyste przekaznie nowego radiowozu dla KMP Ostrołęka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA

W czwartek, 24 stycznia, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu dobyło się uroczyste przekazanie jednostkom mazowieckiego garnizonu Policji samochodów, zakupionych dzięki znaczącemu wsparcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz lokalnych samorządów.  

W uroczystości udział wzięli między innymi Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski, Leszek  Ruszczyk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Andrzej Kosztowniak Prezydent Miasta Radomia,  przedstawiciele władz lokalnych oraz kadra kierownicza mazowieckiego garnizonu.

W 2012 roku dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 300 tys. zł otrzymanemu od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, KWP zs. w Radomiu zakupiła 12 samochodów dla dziewięciu jednostek policji naszego garnizonu. Duży udział w zakupach pojazdów w ubiegłym roku miały także lokalne władze samorządowe, które przekazały na ten cel ponad 505 tys. zł.

Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu flota naszego garnizonu wzbogaciła się o 22 samochody. Pojazdy te zostały zakupione w ramach wspólnych zakupów za połączone środki samorządowe i budżet Policji za łączną kwotę przekraczającą 1 mln 600 tys. zł.

Za otrzymane wsparcie  zakupiono pojazdy takie jak: KIA Ceed 1,6 o mocy 128 KM w policyjnej wersji „oznakowany” dla służb patrolowo - interwencujnych, Opel Astra Clasic 1,7 o mocy 110 KM w policyjnej wersji „nieoznakowany” do celów dochodzeniowo - śledczych, osobowy crosover marki Nissan Qashqai 1,6 o mocy 115 KM w policyjnej wersji nieoznakowany, który dzięki podwyższonemu podwoziu może być wykorzystywany zarówno przy wykonywaniu  zadań na drogach gruntowych i leśnych jak również w terenach miejskich. Dodatkowo zakupione zostały 2 samochody osobowo – terenowe tj: Nissan Pathfinder 2,5 dCi o mocy 190 KM w policyjnej wersji „oznakowany” oraz Nissan Navara 2,5 dCi o nadwoziu typu Pick – up o mocy 190 KM w policyjnej wersji „nieoznakowany”. Pojazdy te wyposażone między innymi w napęd 4x4 oraz wyciągarkę są niezbędne podczas wykonywania czynności w czasie różnych klęsk żywiołowych jak również na co dzień w trudno dostępnych terenach podmokłych i leśnych.

Podczas uroczystości Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski, podziękował przedstawicielom władzy samorządowej za wsparcie finansowe przekazane na zakup pojazdów i podkreślił, że bez otrzymanych funduszy zakupionych radiowozów było by o połowę mniej.

Udział w zakupie pojazdów przez KWP zs. w Radomiu miały następujące samorządy lokalne: Powiat Radomski, Gmina Miasta Radomia, Gmina Skaryszew, Gmina Przytyk, Gmina Czerwonka, Gmina Młynarze, Gmina Rzewnie, Gmina Różan, Powiat Przasnyski, Miasto Przasnysz, Powiat Ostrołęcki, Gmina Rzekuń, Gmina Ostrów Mazowiecka, Powiat Ostrowski, Gmina Puszcza Mariańska, Powiat Garwolin, Gmina Maciejowice, Miasto Garwolin, Gmina Sobolew, Gmina Garwolin, Gmina Żelechów, Gmina Wilga, Miasto Łaskarzew, Miasto i Gmina Pilawa, Gmina Borowie, Gmina Parysów, Gmina Górzno, Gmina Trojanów, Gmina Łaskarzew.

Zakupione samochody trafiły do następujących jednostek policji garnizonu mazowieckiego:
Komenda Miejska Policji w Radomiu otrzymała 8 radiowozów, KMP w Płocku 1, KMP w Siedlcach 1, KMP w Ostrołęce 1, KPP w Garwolinie 1, KPP w Ostrowi Mazowieckiej 1, KPP w Makowie  Mazowieckim 2, KPP w Płońsku 1, KPP w Mławie 1, KPP w Sochaczewie 1, KPP w Przasnyszu 2, KPP w Żyrardowie 1, KPP w Wyszkowie

REKLAMA
fot. KWP Radom
fot. KWP Radom
fot. KWP Radom
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×