2018-05-30T13:06:36+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Uroczystości pogrzebowe śp. mł. asp. Piotra Nowaka

REKLAMA
fot. KWP Olsztyn
REKLAMA
1
1
0

Młodszy aspirant Piotr Nowak odszedł na wieczną służbę. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej zmarłego tragicznie funkcjonariusza pożegnali rodzina i przyjaciele, a także policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele administracji rządowej i kierownictwa polskiej Policji.

Dzisiaj (29.05.18r) o godzinie 13.00 rozpoczęła się uroczystość pogrzebowa tragicznie zmarłego policjanta - Piotra Nowaka, pełniącego do ostatni swoich dni służbę w Zespole Patrolowo - Interwencyjnym Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Msza żałobna odbyła się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szczytnie. Następnie kondukt żałobny przeszedł ulicami miasta na cmentarz. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z policyjnym ceremoniałem pogrzebowym przy udziale kompanii honorowej. Ciało zmarłego policjanta spoczęło na cmentarzu komunalnym w Szczytnie.

Mł. asp. Piotr Nowak służbę w Policji rozpoczął 19 listopada 2013 roku w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. W czerwcu 2014 roku ukończył szkolenie zawodowe podstawowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.  2 grudnia 2014 roku na własną prośbę został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”.

Słowa roty, które młodszy aspirant Piotr Nowak wypowiedział podczas ślubowania wypełnił do końca. Przez cały okres swojej służby Piotr był wzorowym policjantem i dobrym kolegą, otwartym na potrzeby innych. Piotr skutecznie wykonywał postawione mu nawet najtrudniejsze służbowe wyzwania. Doświadczenie jakie zdobył przed wstąpieniem do służby było solidną podstawą do realizowania codziennych zadań policjanta. On po prostu wiedział jak rozmawiać z ludźmi.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych w 2017 roku  Piotr Nowak został wyróżniony przedterminowym awansem na wyższy stopień starszego sierżanta. Wczoraj (28.05.2018 r) Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk mianował st. sierż. Piotra Nowaka na stopień młodszego aspiranta Policji.

Podczas uroczystej mszy żałobnej młodszego aspiranta Piotra Nowaka pożegnało wiele osób. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Renata Szczęch, odczytała list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego skierowany do żony zmarłego policjanta. Funkcjonariusz pośmiertnie otrzymał Złotą Odznakę "Zasłużony Policjant" nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

25 maja na drodze krajowej nr 53 Ostrołęka - Olsztyn na odcinku Szczytno – Rozogi, w okolicach miejscowości Występ, około godziny 4:20 doszło do wypadku drogowego z udziałem policjantów. Dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie jechało do Rozóg, by tam przeprowadzić kontrolę autokaru. Na prostym odcinku drogi, z nieustalonych na tą chwilę przyczyn, radiowóz policjantów dachował na drodze. W wyniku tego zdarzenia obaj funkcjonariusze doznali poważnych obrażeń. Niestety – mimo przeprowadzonej akcji ratunkowej i podjętej reanimacji – obrażenia, jakich doznał st. sierż. Piotr Nowak, okazały się na tyle poważne, że policjant zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×