eOstroleka.pl
Ostrołęka, NOWE FAKTY

Nożownik z Modrzejewskiej zaatakował sąsiadów! Robertowi S. grozi dożywocie

REKLAMA
zdjecie 7679
REKLAMA
zdjecie 7679

Robert S., który zaatakował swoich sąsiadów nożem w bloku przy ul. Modrzejewskiej, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Znamy nowe fakty w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 8 października w bloku przy ul. Modrzejewskiej w Ostrołęce. Na skutek ataku nożownika dwie osoby w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Sprawcę zatrzymano. Wiemy już dokładnie, co wydarzyło się feralnego dnia.

Atak nożownika przy Modrzejewskiej. Rzucił się na sąsiadów!

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wszczęła śledztwo w sprawie o przestępstwo usiłowania zabójstwa. Jak ustalono w toku śledztwa, 8 października 2023 r. 33-letni Robert S. poszedł do mieszkania sąsiadów Anny i Jarosława O. Zapukał do drzwi, które otworzyła mu Anna O. Wtedy Robert S. zaatakował nożem sąsiadkę. Zadał jej ciosy w okolice klatki piersiowej, pleców, rąk oraz twarzy. Kobieta zaczęła wzywać pomocy. Zaalarmowała tym męża Jarosława O., który stanął w jej obronie.

- Sprawca zadał również mężczyźnie kilka ciosów nożem, m.in. w okolicę szyi oraz pleców. W mieszkaniu pokrzywdzonych przebywało jeszcze ich jedenastoletnie dziecko. Sprawca nie zaatakował chłopca. Zostały zaalarmowane policja oraz służby ratunkowe. Pokrzywdzeni oraz sprawca zostali zabrani do Mazowieckiego Specjalistycznego Szpitala w Ostrołęce - informuje nas prokurator Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jak informuje prokuratura, obrażenia, które odnieśli pokrzywdzeni bezpośrednio zagrażały ich życiu i skutkowały koniecznością przeprowadzenia niezwłocznej operacji chirurgicznej. Nieletniemu udzielono pomocy psychologa.

Robert S. z zarzutem usiłowania zabójstwa

Robert S. został zatrzymany. Dziś w Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce wykonano czynności procesowe z Robertem S., któremu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa Anny O. i Jarosława O. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, jednakże w swoich wyjaśnieniach zaprzeczył, by dopuścił się usiłowania zabójstwa małżonków O. W dniu 10 października 2023r. do Sądu Rejonowego w Ostrołęce został złożony wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×