zdjecie 5160
zdjecie 5160
2021-02-11T11:13:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uszkodzona fontanna przy Kupcu. Winni pracownicy miejskiej spółki? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
12

Słono może kosztować naprawa uszkodzonej dziś fontanny przy D.H. Kupiec w pobliżu miejskiej sceny. Zabezpieczono nagranie z monitoringu. Niewykluczone, że odpowiedzialni są za to pracownicy miejskiej spółki odśnieżający skwer, na którym znajduje się fontanna.

O uszkodzeniu fontanny gejzerowej (w okresie zimowym wyłączonej z użytkowania), policja została poinformowana dziś przed południem. W ziemi powstała wyrwa, cześć nawierzchni zapadła  się do środka i prawdopodobnie uszkodziła znajdującą się wewnątrz instalację.

Ze wstępnych informacji wynika, że za uszkodzenie fontanny mogą odpowiadać pracownicy miejskiej spółki odśnieżający skwer. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy biuro prasowe Urzędu Miasta w Ostrołęce. W telefonicznej rozmowie z naszym dziennikarzem Malwina Łuba z biura prasowego poinformowała nas, że wątek z odśnieżaniem i pracownikami spółki miejskiej jest mało prawdopodobny, choć – jak stwierdziła – winnego jeszcze nie ustalono.

Obecnie nie wiadomo też jaka jest wartość powstałej szkody. Zabezpieczono nagranie z monitoringu, które być może pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniać będzie policja.

 

– powiedziała nam Malwina Łuba.

Na miejscu byli funkcjonariusze policji i straż miejska, jednak – jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, podkomisarz Tomasz Żerański – na chwilę obecną, nie wpłynęło żadne zawiadomienie w tej sprawie.

Czekamy na oficjalny komunikat ratusza.


Aktualizacja: Sprawca uszkodzenia zgłosił się do Urzędu Miasta. Okazało się, że nie był to żaden z przedstawicieli miejskich spółek odpowiedzialnych za odśnieżanie, a pracownik prywatnej firmy, która na zlecenie wykonywała usługę odśnieżania. WIĘCEJ TUTAJ.

REKLAMA
zdjecie 5160

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×