2018-05-30T13:59:02+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uwaga kierowcy! Od dziś więcej policji na drogach w regionie

REKLAMA
REKLAMA
0
1
0

Rusza policyjna akcja „Boże Ciało 2018”. Oznacza to znacznie więcej patroli na drogach w regionie.

Rozpoczął się kolejny długi weekend i związane z nim wyjazdy. Wzrost liczby uczestników ruchu na drogach niesie za sobą wzrost zagrożenia bezpieczeństwa osób z nich korzystających. Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, wymijania i omijania to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji na drogach powiatu ostrołęckiego.

Dla mundurowych to czas wytężonej pracy. W związku z długim weekendem policjanci przygotowali wzmożone działania „Boże Ciało 2018", które rozpoczęły się dziś o godzinie 6:00 rano.  

- Policjanci podczas akcji  zwracają uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzają stan trzeźwości kierowców, kontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Reagują również na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracają uwagę także na pieszych, rowerzystów i ich zachowanie - wszystko dlatego by był to bezpieczny czas na drogach regionu – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierowcy aut i motocykliści wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze. W działania są zaangażowani policjanci wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wykorzystują, m.in. policyjne motocykle, radiowozy oznakowane i nieoznakowane wvideorejstrator oraz policyjną łódź.

Dużą wagę podczas prowadzonych działań  policjanci przywiązują również do stanu trzeźwości kierujących. Pamiętajmy, że jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie co do naszego stanu trzeźwości, to możemy je rozwiać przychodząc na ostrołęcką komendę policji (Ostrołęka, ul. Janusza Korczaka 16) i sprawdzić swoją trzeźwość. Lepiej ją zweryfikować, niż ryzykować życiem bliskich, życiem niewinnych osób lub w najlepszym wypadku więzieniem.

- Zwiększona liczba funkcjonariuszy jest skierowana także w rejony osiedli mieszkaniowych. Pamiętajmy, aby wyjeżdżając dokładnie pozamykać wszystkie okna i drzwi. Jeśli nasz dom jest wyposażony w system alarmowy, to powinniśmy go włączać nawet w porze dziennej kiedy opuszczamy nasz dom. Jeśli zauważymy podejrzane samochody, lub obce osoby kręcące się bez celu w rejonie naszych domów, czy blików poinformujmy o tym policjantów – dodaje asp. Żerański.

Pamiętajmy również o bezpiecznym zachowaniu nad wodą.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×