zdjecie 7770
2018-09-03T18:06:15+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uwaga kierowcy! Od jutra możliwe utrudnienia na Blachnickiego

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 7770
1
0
27

We wtorek, 4 września rozpocznie się remont ulicy Blachnickiego na osiedlu Centrum. Ulica wprawdzie ma być przejezdna, jednak urząd miasta informuje o możliwych utrudnieniach w ruchu.

Pierwszy etap robót będzie obejmował budowę kanalizacji deszczowej zlokalizowanej w pasach zieleni oraz zatokach postojowych. W kolejnych etapach przebudowany zostanie odcinek ulicy Blachnickiego od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego i Roweckiego Grota do skrzyżowania z ulicami Pileckiego i Madalińskiego. Kilkumetrowy odcinek drogi do skrzyżowania z aleją Jana Pawła II został wyłączony z zamówienia.  Łączny koszt inwestycji to blisko 4 miliony złotych.

Początkowo urzędnicy zapewniali, że prace ruszą dopiero po zakończeniu trwającej właśnie budowy ronda przy alei Jana Pawła II. Dziś jednak na internetowej stronie Urzędu Miasta ukazał się komunikat o rozpoczęciu robót. Potrwać mają one najpóźniej do 15 listopada 2018 roku. Termin ten mógłby wydawać się realny do spełnienia, gdyby nie fakt, że firma, którą wybrano do realizacji zadania ma spore opóźnienia na innych inwestycjach zarówno w mieście jak i na terenie powiatu.

Dla przykładu – przebudowa ulicy Dobrzańskiego miała zakończyć się do 31 maja. Terminu nie udało się dotrzymać. Dlaczego? Pisaliśmy o tym na początku czerwca - Ulica Dobrzańskiego do końca lipca. Jeśli wykonawca się spóźni, będą kary.. „Ostateczne” zakończenie prac wyznaczono na koniec lipca. Dziś wiąż jednak ulicą Dobrzańskiego nie pojedziemy – trwa przebudowa. Ile jeszcze potrwa – nie wiadomo.

Opóźnienia są także przy przebudowach ulic Witosa i Ostrowskiej. Obie inwestycje miały być zakończone w sierpniu. Niestety – tak się nie stało. Wyznaczono nowe terminy. Przebudowa Witosa wydłużyć się ma o dwa miesiące a Ostrowskiej o trzy. O przyczynach opóźnień przeczytacie w naszym artykule z 5 lipca: Przebudowy ulic Witosa i Ostrowskiej z opóźnieniami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 18:12 03-09-2018,   83%
ja *****le szykuje sie drogowy armagedon
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:30 04-09-2018,   85%
Miasto bez własnego dworca. dobry gospodarz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:36 04-09-2018,   88%
Dobrze, że w innych miastach prężnie rządzą ludzie z PiS, a nam się trafili specjaliści od narzekania i gorzkich żalów.
My nic nie możemy, nikt nas nie lubi, ... I tak już 12 lat. Wszyscy dostają kasę na nowe mosty , dworce, drogi, a u nas nic...
Wcześniej było tłumaczenie, bo PO-PSL nie daje, a teraz, że PO-PSL nie dało, gdy od 3 lat PIS wszystkim daje

Kto na nich głosuje???
odpowiedz   •   oceń :  
~księgowy, 07:43 04-09-2018,   91%
Sama likwidacja straży miejskiej ile to zaoszczędzonych milionów złotych w budżecie miasta. Wystarczy w zupełności na dworzec autobusowy, a jak polikwidują zbędne etaty prezesików, dyrektorków, kierowników w spółkach miejskich to dodatkowe zaoszczędzone miliony złotych. Tych co mają wiek emerytalny powysyłać na emerytury zatrudnić młodych, wykształconych za mniejsze pieniądze. Wszędzie oszczędzamy miliony złotych, które może miasto wykorzystać na inwestycje przyjazne dla mieszkańców.
odpowiedz   •   oceń :  
~Racja, 07:45 04-09-2018,   91%
@~księgowy Każdy kandydat, który zlikwiduje straż miejską, na którą idą duże pieniądze ma mój głos.
Innych nawet nie biorę pod uwagę są przegrani na starcie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:56 04-09-2018,   90%
Jak to im nie dają? To co bidulki z PiS za rządów PO-PSL nie dostawali wysokich wynagrodzeń? Na pewno teraz jest sprawiedliwiej.

Przykładowe oświadczenie majątkowe jednej z radnych PiS w Ostrołęce z 2017 roku

Radna z PiS zaoszczędziła 413 tys. 213 zł, 712 euro i 40 dolarów. Ponadto posiada mieszkanie o pow. 41 m kw. o wartości ponad 94 tys. zł (wspólność małżeńska), mieszkanie o pow. 49 m kw. o wartości 412 tys. zł (wspólność małżeńska). Ma dwie działki rolne (0,41 i 0,15 ha) oraz działkę budowlaną (0,15 ha) o łącznej wartości 8 tys. zł. W 2016 roku z tytułu wykonywanej pracy oraz najmu zarobiła łącznie ok. 101 tys. 466 zł. Jako radna uzyskała dochód w wysokości 17 tys. 400 zł. Jeździ citroenem z 2013 roku. Radna w oświadczeniu napisała, że ma do spłacenia kredyt w wysokości ponad 71 tys. franków.

ale prezes Kaczyński powiedział jasno: do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Oddani ludzie przychodzą, aby nam mieszkańcom i Polakom służyć.

Pytanie na śniadanie:  jak do tej służby można się zaciągnąć? wystarczy wstąpić do partii czy wszyscy Polacy mogą służyć?
odpowiedz   •   oceń :  
~Genowefa, 08:50 04-09-2018,   87%
Wszyscy inni będą lepsi aby tylko nie PIS. Ci niech odpoczną kilka lat od władzy w Ostrołęce, bo im się w du-pach powywracało.
odpowiedz   •   oceń :  
~???, 09:04 04-09-2018,   86%
Czy w mieście brakuje ziemi pod nowy dworzec PKS? Czy rząd nie ma pieniędzy w budżecie na takie cele? Miasto ma wystarczająco dużo ziemi, a rząd PiS wszystkim rozdaje pieniądze (wystarczy spojrzeć na Łomżę, Siedlce i innych). Czyli dworzec dawno można było by wybudować i zarządcą byłoby miasto, stworzyłoby miejsca pracy i podnajęło lokale oraz czerpało zyski. Dlaczego nikt nic nie zrobił jak problem jest od kilku lat? Transport był zapewniony przez państwowego przewoźnika Polonus (dawny PKS), który u nas chciał otworzyć swój oddział, stworzyć miejsca pracy i płacić podatki, ale zrezygnował, gdyż urząd miasta nie zapewnił im dworca PKS spełniającego odpowiednie warunki techniczne i bezpieczeństwo.

Ratusz wiedząc od dawna o likwidacji Mobilis miał obowiązek dogadać się z prawowitym właścicielem ziemi (kościołem), wynająć, wyremontować i stać się zarządcą dworca lub wybudować nowy dworzec na swoich gruntach, a tego nie zrobił przez co mieszkańcy stracili wiele połączeń autobusowych z regionem.  

Co do mostów, zamiast przeprawy tymczasowej za które zapłacił w 100% budżet miasta (czyli mieszkańcy) z środków rządowych mógłby powstać piękny nowy most z programu "mosty dla regionów" 80% finansowania czyli nawet 60-80 milionów, a nic nie dostaniemy. Stary most został wyremontowany za pieniądze elektrowni, a to takie minimum za zatruwanie miasta od kilkudziesięciu lat. Czyli w tej chwili nic od rządu nie otrzymaliśmy, więc co robią z tym przez nas wybrani politycy PiS? Dlaczego nasze miasto dostaje tak mało środków z zewnątrz?

Dlaczego rząd nie inwestuje w Ostrołękę i region? Dlaczego nie tworzy się specjalnych stref ekonomicznych, aby powstały zakłady pracy i fabryki? Młodzi ludzie muszą opuszczać miasto, nie zakładają rodzin i tu nie wracają, bo po co? Gdy nie ma pracy, mostów, dworców i dróg. Jeżeli ty z kolegami partyjnymi nie potraficie rządzić miastem, to może trzeba rządy oddać w ręce młodszych, którzy zdobędą pieniądze na rozwój miasta.

Młodzi z PiS powinni zacząć działać, gdyż starzy wyjadacze myślą tylko o stołkach, premiach i nagrodach, a obietnice? Kto by pomyślał, że w zaledwie 3 lata po wygranych wyborach Ostrołęka zostanie bez komunikacji autobusowej i odcięta od regionu, bez możliwości rozwoju, zadłużona na rekordową sumę, a aktualnie rządzący politycy w mieście, uważają, że rozkopanie paru ulic i pogłębienie portu wystarczy, aby wygrać po raz kolejny wybory.

Podwyższajcie sobie wypłaty, nagrody czy premie, po obsadzajcie stołki, ale macie obowiązek dbać o nasze miasto, przyciągać zakłady i fabryki, odnawiać osiedla, budować mosty, dworce, drogi i ulice, przedszkola, żłobki, gdyż mieszkańcy tego oczekują. To jest wasza praca i  po to zostaliście wybrani, a nie aby biadolić o rządach PO-PSL i innych tematach zastępczych.

Mieszkańcy mają mieć zapewnioną komunikacje w mieście i ze światem, bezstresowe dojazdy do pracy, szkoły czy lekarza, zapewnioną opiekę zdrowotną i dostęp no edukacji, za to bierzecie bardzo duże pieniądze, więc do roboty.
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjny, 09:36 04-09-2018,   84%
Trudno się nie zgodzić z twierdzeniem,

nie ważne ile zarabiają Ci co rządzą miastem, ale co zrobili dla miasta i mieszkańców?

Niech każdy sobie teraz odpowie. Co rządzący w Ostrołęce zrobili dla każdego z nas? Dla mnie nic nie zrobili, utrudnili mi tylko życie, moim dzieciom i rodzicom, więc pójdę głosować, aby już nigdy nie było tak jak aktualnie jest.  

Mam już dość robienia mieszkańców na szaro, opowiadaniem o PO. Od ponad trzech lat rządzi PiS i wszystko mogą, ale Ci co rządzą u nas widocznie nic nie mogą. Nie mogli za SLD, nie mogli za PO, nie mogą za PiS. No to kiedy będą w końcu mogli? Ostrołęka na szarym końcu w rozwoju. Czas zagłosować na innych tych co mogą zadbać o mieszkańców i patrzą w przyszłość, a nie oglądają się w przeszłość i tylko coś jęczą o PO. Zapraszam mieszkańców do pójścia na wybory. Postawmy na tych co mogą nasze życie zmienić na przyjemniejsze, a odsuńmy tych co niewiele mogą dla nas zrobić.

odpowiedz   •   oceń :  
~zatroskana, 09:56 04-09-2018,   82%
@~bezpartyjny Jak nic nie mogą załatwić dla nas w rządzie PiS ani nowych mostów, ani dworców, ani zakładów pracy i fabryk dla młodych to do wymiany w wyborach. Obiecali w wyborach, że będzie więcej pracy dla młodych, a jak na razie wszyscy młodzi wyjeżdżają tam gdzie PiS buduje i rozdaje pieniądze. Czy wszyscy młodzi mają wyjechać z naszego miasta? A kto zajmie się  rodzicami na starość? Czemu PiS nic nie robi aby zatrzymać w Ostrołęce młodych ludzi? U nas robi się miasto starych ludzi, odciętych od świata.  Tyle obietnic i nic?
odpowiedz   •   oceń :  
~local, 18:45 03-09-2018,   80%
Idzie zmiana władzy więc trzeba jak najwięcej w gębę napchać z pozostałego tortu.
Po wyborach i zmianie władzy nie wiadomo czy ktoś Ostradę poczęstuje choćby kawą.
Tak się kręci lody w prywatnym folwarku zwanym Ostrołęką !!
odpowiedz   •   oceń :  
~LSD, 19:28 03-09-2018,   25%
@~local Jak jesteś pewny tych kręconych lodów zgłoś to do prokuratora i nie bądź pewny, że tobie ktoś tą kawę w ratuszu zrobi, pewniaku;)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:53 03-09-2018,   76%
@~LSD Oj, naiwny jesteś. Uważaj jak cię zaproszą na jakiś pokaz garnków albo pościeli. Zdradzę ci pewien sekret - tam będą chcieli cię oszukać! Serio!
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:27 03-09-2018,   19%
@~local Ostrada, ostatnich 10 realizacji:
"Oto wybrane realizacje wykonane, będące w realizacji bądź planowane do wykonania przez naszą firmę:

200. Przebudowa dróg w miejscowości Świętajno ul. Leśna oraz Budowa kanalizacji w msc. Świętajno ul. Leśna

Inwestor: Gmina Świętajno
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2018
Wartość kontraktu: 0,82 mln zł

199. Przebudowa drogi gminnej nr 210244W Malechy - Ośnica - Bronisze

Inwestor: Gmina Karniewo
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2017
Wartość kontraktu: 0,82 mln zł

198. Przebudowa drogi powiatowej nr 1512N w m. Łuka

Inwestor: ZDP Szczytno
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2017
Wartość kontraktu: 0,94 mln zł

197. Budowa ulicy Akacjowej w Ostrołęce

Inwestor: Miasto Ostrołęka
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2018
Wartość kontraktu: 0,96 mln zł

196. Przebudowa dróg gminnych - ulic Wolności, Zdrojowej i krótkiej w miejscowości Stegna, gm. Jednorożec

Inwestor: Gmina Jednorożec
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2017
Wartość kontraktu: 0,98 mln zł

195. Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych na terenie gminy Goworowo

Inwestor: Gmina Goworowo
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2018
Wartość kontraktu: 1,07 mln zł

194. Przebudowa ulicy Wrzosowej i Kwiatowej w Myszyńcu

Inwestor: Gmina Myszyniec
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2017
Wartość kontraktu: 1,09 mln zł

193. Remont drogi wojewódzkiej nr 627 ostrołeka - Ostrów Maz. od km 33+800 do km 35+140 (L=1,340 km) - nr postepowania 130/17

Inwestor: MZDW Warszawa
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2017
Wartość kontraktu: 1,12 mln zł

192. Przebudowa mostu na rowie w miejscowości Leszno wraz z dojazdami w ciagu drogi powiatowej nr 3238W Przasnysz - Lesznowola - Gostkowo - Karniewo - Przemiarowo od km 3+720 do km 4+710

Inwestor: Powiat Przasnysz
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2017
Wartość kontraktu: 1,13 mln zł

191. Część I - Budowa drogi gminnej wraz z infrasrukturą towarzyszącą w msc. Przystań, gmina Olszewo - Borki - w systemie zaprojektuj i wybuduj

Inwestor: Gmina Olszewo-Borki
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2018
Wartość kontraktu: 1,41 mln zł

190. Przebudowa dróg w miejscowości Świętajno ul. Dworcowa oraz Budowa kanalizacji w msc. Świętajno ul. Dworcowa

Inwestor: Gmina Świętajno
Termin rozpoczęcia: rok 2017
Termin zakończenia: rok 2018
Wartość kontraktu: 1,55 mln zł"

Tak źle z Ostradą?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:36 03-09-2018,   78%
@~tępiciel lemingów Jarek, co jak co, ale chwalić to ty się umiesz. Nie ma co. Mam nadzieję, że choć część z tego co wygrałeś w mieście ci się uda w doliczonym czasie skończyć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:57 03-09-2018,   78%
@~tępiciel lemingów No. Wyp******ajj
odpowiedz   •   oceń :  
~Tra la la la la, 07:12 04-09-2018,   87%
@~tępiciel lemingów Z przeprawą tymczasową się nie popisali.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:34 04-09-2018,   89%
Ok. Przy takiej ripoście zmuszony jestem wycofać swój argument.
odpowiedz   •   oceń :  
~z, 20:24 03-09-2018,   100%
Zapomnieliście dodać ul. Brzozowej która jest od dawna niedokończona.
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 23:15 03-09-2018,   78%
Przeciez to jest nie do uwierzenia co sie dzieje w tym miescie w ostatnim czasie... armagedon
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 02:03 04-09-2018,   16%
@~xxx Gdyby nie dotacja z Sejmiku Mazowsza w zeszłym roku na ul. Ostrowską i Witosa to byłoby całkiem dobrze. Dlaczego nie przyznali dwa lata temu? Aha, wybory w tym roku.
odpowiedz   •   oceń :  
~P. Jaki, 06:34 04-09-2018,   83%
@~tępiciel lemingów Id iota z PiS. Ile Ci płacą? Tylko nie mów. że pracujesz na koparce jak cały dzień siedzisz na internecie i odpisujesz głupie komentarze. Pracodawca by cię zwolnił dawno.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:45 04-09-2018,   22%
@~P. Jaki Kultura z antyPiS, ciekawe z którego komitetu wyborczego taka patologia. Siedzę na koparce i odpisuję na Twoje głupie komentarze. Już dawno Twój kandydat powinien Cię zwolnić.
odpowiedz   •   oceń :  
~KOPARKOWY, 06:58 04-09-2018,   89%
@~tępiciel lemingów Czy ktoś w to wierzy? No to na jakim modelu koparki pracujesz?
odpowiedz   •   oceń :  
~ZENEK, 08:58 04-09-2018,   84%
@~tępiciel lemingów https://www.ostroleka.pl/new/doc/text/Witosa_17.08.2018.pdf https://www.ostroleka.pl/new/doc/text/Ostrowska_S__owackiego_17.08.2018.pdf  https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/7-1-infrastruktura-drogowa-typ-projektow-budowa-i-przebudowa-drog-powiatowych-i-gminnych-w-ramach-planow-inwestycyjnych-dla-subregionow-objetych-osi-problemowymi-spelniajacych-warunki-zapi/ AKURAT TUTAJ TO ANI Z SEJMIKIEM NIE TRAFIONY CIOS, ANI Z UB. ROKIEM. TAK SIĘ SKŁADA, ŻE HARMONOGRAM RPO TYLKO JEDEN TAKI NABÓR W OKRESIE 2014-2020 PRZEWIDZIAŁ, TYLKO W 2016 ROKU I NIE MIAŁY NA TO WPŁYWU INDYWIDUALNE ŻYCZENIA OSTROŁĘCKICH "WŁODARZY" CZY ROZDAWNICTWO WŁADZ REGIONALNYCH. TAK NAPRAWDĘ TO LEDWO IM SIĘ UDAŁO NABIĆ PUNKTY NA OCENIE MERYTORYCZNEJ, ŻE TE DWA PROJEKTY DOSTAŁY DOFINANSOWANIE, BEZ KTÓREGO MIASTO BY W OGÓLE TYCH INWESTYCJI NIE RUSZYŁO. NA KOLANIE UZUPEŁNIALI DOKUMENTY, ŻEBY TYLKO UDAŁO SIĘ ZAŁAPAĆ NA LISTĘ RANKINGOWĄ. TAK SAMO Z DOBRZAŃSKIEGO. ŻEBY NIE DUŻY PROJEKT MOBILNOŚCI, NA OBRAZKU DALEJ BYŚMY TYLKO TĘ ULICĘ ZOBACZYLI. W KOŃCU W URZĘDZIE UCZĄ SIĘ KORZYSTAĆ Z SZANS, KTÓRE MIELI TAKŻE I W OKRESIE 2007-2013, ALE OBRAZILI SIĘ NA PO I ODPUSZCZALI W OGÓLE UBIEGANIE SIĘ :D ALE PODKREŚLAM "UCZĄ SIĘ" :D
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:20 04-09-2018,   78%
@~tępiciel lemingów Mam ci przypomnieć debilu, jak to się chwaliliście, że z RIT postawicie 3 most na wysokości wylotu na Przasnysz, ale daliście dupy, bo ktoś zapomniał o tym, że trzeba mieć projekt żeby w ogóle ubiegać się o środki? Myślisz, że każdy ma taką krótką pamięć? Ja bardzo chętnie przypomnę
odpowiedz   •   oceń :  
~alojzy, 14:01 04-09-2018,   84%
Ta ulica to chyba najgorsza w całym mieście - już była kiepska w 2004 roku (wtedy kupiłem sobie pierwszy samochód) i dziwię się że dopiero teraz ją remontują - istny test zawieszenia
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7770