eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Uwaga kierowcy! Przed nami kilka bardzo trudnych dni i sporo utrudnień w ruchu

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Najbliższe dni to dla kierowców ekstremalnie trudny test na cierpliwość. W związku z rozpoczynającymi się już dziś Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Szosowym zamkniętych dla ruchu będzie wiele dróg w powiecie ostrołęckim i ulic na terenie samej Ostrołęki. Nad bezpieczeństwem zarówno kolarzy jak i kierowców czuwać będzie wielu policjantów.

Oficjalnie MIstrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym wystartowały już wczoraj (tj. wtorek, 20 czerwca). To impreza, która na kilka najbliższych dni ściągnie w okolice Ostrołęki wielu sportowców i kibiców. Jest to ogromne wyzwanie organizacyjne, które wymaga m.in. podjęcia daleko idących środków zapewniających bezpieczeństwo zawodników, którzy na rowerach będą ścigać się po drogach powiatu ostrołęckiego i na odcinkach miejskich w Ostrołęce.

Organizatorzy muszą też zadbać o bezpieczeństwo codziennych użytkowników dróg - pieszych i kierowców. W związku z tym ostrołęcka policja przypomina o wprowadzonych na najbliższe dni czasowych ograniczeniach w ruchu. Mowa tu m.in. o zamkniętych na czas wyścigu fragmentach dróg powiatowych i ulicach na terenie Ostrołęki.

Pierwsze utrudnienia wystąpią już dziś od godziny 11:00 do 17:00 na terenie gminy Kadzidło i Myszyniec. Trasa wyścigu w dniach 21 i 22 czerwca będzie przebiegała przez miejscowości: Kadzidło, Todzia, Jazgarka, Wykrot.

W piątek, 23 czerwca mistrzostwa przeniosą się do Ostrołęki oraz poszczególnych gmin powiatu ostrołęckiego: Rzekuń (m. Dzbenin, Korczaki, Kamianka, Drwęcz, Rzekuń), Goworowo (m. Lipianka, Jawory Stare, Goworowo, Brzeźno) Czerwin, (m. Suchcice, Borek, Czerwin, Zaorze), Troszyn (m. Chrostowo, Troszyn, Chrzszczony, Zamość). Utrudnień w ruchu należy spodziewać się w godzinach 10:00 do 19:00.

W Ostrołęce wyścig przebiegał będzie ulicami: Traugutta, Mostowa, Stacha Konwy, Padlewskiego, Celna, Witosa, Hallera, Piłsudskiego, Bogusławskiego, Kopernika, Goworowska, Pomian, Brata Żebrowskiego, Steyera. Start jest zaplanowany na godzinę 11:00 a zakończenie około godziny 18:30.

24 czerwca wyścig odbędą się również na terenie naszego miasta (Traugutta, Mostowa, Stacha Konwy, Padlewskiego, Celna, Witosa, Hallera, Piłsudskiego, Bogusławskiego, Kopernika, Goworowska, Pomian, Brata Żebrowskiego, Steyera) oraz powiatu ostrołęckiego: Rzekuń (m. Dzbenin, Korczaki, Kamianka, Drwęcz, Rzekuń), Goworowo (m.Lipianka, Jawory Stare, Goworowo, Brzeźno) Czerwin, (m. Suchcice, Borek, Czerwin, Zaorze), Troszyn (m. Chrostowo, Troszyn, Chrzszczony, Zamość), Lelis (m. Białobiel, Durlasy, Lelis, Nasiadki), Kadzidło (m. Golanka, Kadzidło, Todzia, Jazgarka) Myszyniec (m.Wykrot, Drężek, Myszyniec, Zdunek, Olszyny, Zawady, Brodowe Łąki, Kopaczyska, Kierzek, Gleba, Piasecznia, Kadzidło). Start jest zaplanowany na godzinę 10:00 do godziny 19:30.

Ostatni dzień kolarskich zmagań odbywać będzie się również na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. W związku z tym zamknięte dla ruchu zostaną drogi m.in. na terenie gminy Rzekuń (m. Dzbenin, Korczaki, Kamianka, Drwęcz, Rzekuń), Goworowo (m.Lipianka, Jawory Stare, Goworowo, Brzeźno) Czerwin, (m. Suchcice, Borek, Czerwin, Zaorze), Troszyn (m. Chrostowo, Troszyn, Chrzszczony, Zamość), Lelis ( Białobiel, Durlasy, Lelis, Nasiadki), Kadzidło (m. Golanka, Kadzidło, Todzia, Jazgarka) Myszyniec (m.Wykrot, Drężek, Myszyniec, Zdunek, Olszyny, Zawady, Brodowe Łąki, Kopaczyska, Kierzek, Gleba, Piasecznia, Kadzidło), Łyse ( m. Lipniki, Serafin, Łyse, Dęby).

W Ostrołęce trasa wyścigu będzie przebiegała ulicami: Traugutta, Mostowa, Stacha Konwy, Padlewskiego, Celna, Witosa, Hallera, Piłsudskiego, Bogusławskiego, Kopernika, Goworowska, Pomian, Brata Żebrowskiego, Steyera, 11 Listopada.

Start jest zaplanowany na godzinę 9: 00, natomiast zakończenie wyścigu nastąpi o godzinie 18:30 na ul. Witosa w Ostrołęce.

W związku z organizacją Mistrzostw Polski w Kolarstwie szosowym na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego mieszkańcy mogą spodziewać się dużych utrudnień w ruchu drogowym. Dlatego tak ważnym jest, aby wcześniej zaplanować sobie w miarę możliwości alternatywną trasę do domu, bądź w pracy lub wybranie innego środka transportu. Mistrzostwa będą zabezpieczali policjanci, w celu usprawnienia ruchu drogowego prosimy o stosowanie się do ich poleceń i sygnałów.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12  13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×