zdjecie 7770
2020-08-01T11:45:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uwaga! Metoda na ,,wnuczka” i ,,na policjanta” dalej stosowana

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 7770
0
0
0

W trosce o bezpieczeństwo Seniorów ostrołęccy policjanci apelują o rozwagę i ostrzeganie rodziny, czy też znajomych przed zagrożeniem jakim jest oszustwo. Jedna nierozważna, często naciskana pod presją czasu decyzja może przyczynić się do utraty oszczędności naszego życia. Prosimy o ostrzeganie naszych Seniorów i wskazywanie właściwego zachowania w takich sytuacjach. Do młodzieży, która częściej korzysta ze środków masowego przekazu zwracamy się z prośbą o przekazanie tych informacji swoim babciom i dziadkom.

Nie zapominajmy, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody działania . Raz stosują metodę ,, na policjanta”, innym razem ,, na wnuczka” , czy też ,,na kuriera”, ale ich cel jest niezmienny  – pieniądze.

Dlatego po otrzymaniu telefonu o pilnej potrzebie gotówki od członków naszej rodziny, nawet jeśli rozmówca będzie mówił np. o wypadku, czy chorobie nigdy nie przekazujmy bez dokładnego upewnienia się z kim tak naprawdę mamy do czynienia żadnych pieniędzy.

W takich sytuacjach powinniśmy zachować spokój, nie spieszyć się i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Odbierając taki telefon skontaktujmy się z członkami naszej rodziny na te numery, które mamy zapisane do nich od dawna, aby przyjechali do naszego mieszkania i opowiedzmy im o całej sytuacji. Nie przekazujmy pieniędzy, tylko po otrzymanym kontakcie telefonicznym!

ostrzega podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Rozmawiajmy z Seniorami z naszej rodziny, czy też sąsiadami i uczulmy ich na tego typu zagrożenia, przekażmy im także powyższe informację, jak mają się zachować otrzymując taki telefon.

Zwracamy się z prośbą do dzieci i młodzieży, które z racji wieku więcej czasu spędzają na portalach internetowych  i społecznościowych. Będąc u ,,dziadka, czy babci’’ przekażmy powyższe informację i ostrzeżmy ich przed oszustami.  Uświadommy, że mogą stać się ofiarą oszusta i wskażmy im, jak w takiej sytuacji mają się zachować. Przede wszystkim przekażmy im informację, aby bez wcześniejszego spotkania z rodziną nie przekazywali żadnych pieniędzy nieznajomym osobom.

Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, że możemy mieć do czynienia z oszustem poinformujmy o tym bezpośrednio dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem 29 – 760 – 14- 24.


Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7770