zdjecie 2546
zdjecie 2546
2021-03-04T14:11:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uwaga na nowe oszustwo w sieci! Chciał sprzedać rower. Stracił ponad 1000 złotych

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
1
2

Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego straciło ponad 1000 złotych. Wystawił w internecie ogłoszenie o sprzedaży roweru. Jak doszło do oszustwa?

Uważaj na nowe oszustwo. Narażone są osoby wystawiające towar na sprzedaż. Przestępcy kontaktują się z za pomocą popularnego komunikatora. W wiadomościach przesłanych do osób sprzedających przedmioty informują o chęci kupna. Wysyłają link do fałszywego serwisu płatności. Sprzedający po podaniu danych karty płatniczej tracą pieniądze z kont.

Wczoraj do ostrołęckiej komendy zgłosił się 32 - letni mieszaniec powiatu ostrołęckiego. Poinformował, że został oszukany w trakcie internetowej transakcji. Mężczyzna w serwisie ogłoszeniowym wystawił na sprzedaż rower. Skontaktowała się z nim osoba zainteresowana kupnem. Oszust poinformował, że chciałaby dokonać płatności przez serwis ogłoszeniowy po czym przesłała link. Niczego nie podejrzewający 32-latek przekonany, że jest na stronie serwisu, w którym wystawił przedmiot, wykonywał krok po kroku wszystkie polecenia. Wpisywał dane swojej karty płatniczej. Jak się potem okazało z konta mężczyzny zniknęło ponad tysiąca złotych.

 

Apelujemy o ostrożność w trakcie dokonywania zakupów i sprzedaży w internecie. Coraz więcej osób korzysta ze sklepów internetowych oraz portali aukcyjnych. Pamiętajmy, że sprzedając produkty, również możemy paść ofiarą oszustów. W taki sposób można stracić oszczędności zgromadzone na kontach bankowych.

- informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

 

Zasady, którymi powinniśmy się kierować podczas korzystania ze stron aukcyjnych:

  • stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do innych osób,
  • sprzedaż i kupno realizujmy bezpośrednio przez dany portal,
  • bądźmy ostrożni w przypadku próby nawiązania kontaktu poza portalem,
  • pamiętajmy, że oszuści mogą podrobić stronę portali internetowych,
  • zwracajmy uwagę na poprawność językową i gramatyczną linku oraz strony internetowej, na które przekazujemy dane karty płatniczej i swoje dane osobowe,
  • zwracajmy uwagę na SMS-y od banków i płatności, jakie autoryzujemy.

Kiedy staniemy się ofiarą oszusta koniecznie skontaktujmy się ze swoim bankiem przez infolinię i zastrzeżmy swoją kartę, a następnie poinformujmy o zdarzeniu policję.

 

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×