eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

UWAGA! Oszuści atakują seniorów z Ostrołęki i okolic!

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W sobotni wieczór na terenie Ostrołęki i okolic doszło do kilku prób oszustwa metodą “na policjanta”. Przestępcy wciąż próbują swoich sił, nie dajcie się nabrać!

Oszuści “polujący” na oszczędności seniorów ponownie aktywowali się w naszym regionie. Tylko w ciągu ostatnich kilku godzin wykonali wiele połączeń telefonicznych na numery osób zamieszkujących w Ostrołęce i na terenie powiatu ostrołęckiego.

Dzwoniąc na numery stacjonarne oszuści najczęściej próbują przekonać swoich rozmówców, że ich oszczędności są zagrożone, dlatego konieczne jest przekazanie ich funkcjonariuszowi, który odbierze je i “przechowa” na czas prowadzonej akcji.

Pamiętajmy, żeby nie przekazywać żadnych pieniędzy obcym osobom bez względu na to jaką ‘’bajkę” nam opowiadają. Może to być tak jak w tym przypadku metoda na wnuczka, a jutro np. na policjanta, bądź funkcjonariusza innych służb. Bez względu jaką metodą posługują się sprawcy zawsze powinniśmy w stosunku do obcych osób stosować metodę ograniczonego zaufania i nie przekazywać im pieniędzy, bądź kosztowności. Nie zapominajmy też, że żaden prawdziwy policjant nie ma prawa żądać od nas przekazania pieniędzy. Jeśli to czyni, to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy zawiadomić prawdziwych policjantów. Prosimy mieszkańców o ostrzeżenie seniorów z ich rodzin przed tego rodzaju z sytuacjami. W rozmowach wskażmy im właściwy sposób postępowania w przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy!

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×