zdjecie 762
zdjecie 762
2018-10-09T15:49:23+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Uwaga, oszuści atakują! Stracić można mnóstwo pieniędzy

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

Oszuści wciąż atakują! W ostatnim czasie na terenie województwa mazowieckiego doszło do kolejnych prób oszukania starszych osób metodą "na policjanta". Jedna z nich - w Wyszkowie - zakończyła się utratą pieniędzy przez Kazimierę F.

Do zdarzenia doszło w dniu 4 października tego roku. Na telefon stacjonarny Kazimiery F. zadzwoniła kobieta, podająca się za pracownika poczty. Podczas rozmowy poinformowała pokrzywdzoną, że posiada dla niej przesyłkę. Po upływie kilku minut na telefon stacjonarny Kazimiery F. zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Zwrócił się z prośbą o pomoc w złapaniu oszustów działających na terenie Wyszkowa, do których miała przynależeć kobieta, kontaktująca się w sprawie przesyłki. Celem potwierdzenia, że jest z policji, polecił pokrzywdzonej, aby zadzwoniła pod nr alarmowy 112.

- Kobieta zadzwoniła i po głosie rozpoznała, że to ten sam mężczyzna. Mężczyzna zadzwonił następnie na telefon komórkowy, którego numer podała mu Kazimiera F. i udzielił jej dalszych instrukcji. Rzekomy policjant kazał jej wypłacić ze swojego rachunku bankowego pieniądze w kwocie 9.000zł, a następnie wskazaną kwotę tytułem wpłaty na pomnik przelać, wpłacić na wskazany rachunek bankowy. Zgodnie z udzielonymi wskazówkami, pokrzywdzona miała spotkać się w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie z policjantem. Po stawieniu się na Komendę i przedstawieniu sytuacji, zorientowała się, że została oszukana. Wpłacone przez pokrzywdzoną środki pieniężne zostały natychmiast wypłacone w jednym z bankomatów w Warszawie - czytamy w komunikacie ostrołęckiej prokuratury.

Obecnie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zwraca się z apelem do mieszkańców Wyszkowa oraz okolic o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za członków rodziny potrzebujących pieniędzy, funkcjonariuszy policji i innych, którzy proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku zaistnienia podobnej sytuacji należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×