zdjecie 1780
zdjecie 1780
2021-10-22T08:57:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, AKTUALIZACJA

Uwaga! Plener fotograficzny "Miasto w kadrze" przełożony

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

W sobotę 23 października w Ostrołęce miał odbyć się plener fotograficzny "Miasto w kadrze". Z przyczyn niezależnych od organizatorów został jednak przełożony. Nowy termin poznamy wkrótce.

Tak opisywane jest planowane wydarzenie:

Wprowadzimy Cię krótko w teorię i praktykę, porozmawiamy o komponowaniu kadru oraz zachowaniu pionów i poziomów w fotografii architektury. Będziemy działać wokół Pomnika Mauzoleum poległych w bitwie pod Ostrołęką, wzniesionego według projektu Borysa von Zinserlinga i Romualda Zerycha z 1930 roku. Spojrzymy na ten obiekt pod kątem brył, faktur, detali oraz jego relacji z otoczeniem. Udamy się też na lewy brzeg Narwi aby odszukać międzywojenne detale w architekturze starego miasta

- Nie musisz mieć profesjonalnego aparatu! Śmiało można przyjść ze smartfonem. Zdjęcia powstałe w trakcie pleneru znajdą się na wystawie, która zostanie otwarta w połowie listopada w Muzeum Kultury Kurpiowskiej - zachęcają organizatorzy.

ZAPISY TUTAJ

W plenerze może wziąć udział młodzież od 16. roku życia i osoby dorosłe. Liczba miejsc: 15.

Prowadzenie:

Daniel Ejsymont - Rocznik 1965, Artysta Fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, którego obecnie jest prezesem, oraz Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego. Laureat wielu konkursów i wystaw indywidualnych i zbiorowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych, odznaczony brązowym medalem "Za Zasługi dla Fotografii Polskiej" i srebrnym medalem "Za Fotograficzną Twórczość" Fotoklubu RP. Od dziewięciu lat prowadzi Akademię Fotografii OTF w Ostrołęce, starając się zaszczepić bakcyla fotografii uczestnikom zajęć i pokazać, że fotografia może być czymś więcej niż zwykłą wakacyjną pamiątką.

Sylwia Ejsymont - ur. 1973, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS, członkini Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości”. Laureatka wielu konkursów, uczestniczka wystaw zbiorowych, krajowych i zagranicznych oraz wystawy indywidualnej „Okruchy” (Ostrołęka 2017). Zdjęcia jej autorstwa pojawiły się w albumach fotograficznych wydawanych przez OTF i nie tylko. W swoich fotografiach częstokroć skupia się na detalu architektonicznym, ważnym tematem w jej pracach jest człowiek i miasto. Nauczycielka plastyki w szkołach podstawowych, gdzie na jej zajęciach uczniowie stykają się ze sztuką fotografii i mają na tym polu sukcesy. Instruktorka warsztatów plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Plener jest częścią projektu Powiaty 2021 Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×