eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uwaga seniorzy! Fałszywy wnuczek “poluje” na naiwne ofiary!

REKLAMA
zdjecie 94
zdjecie 94
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Fałszywy wnuczek znów zaatakował dziś w Ostrołęce. Płakał w słuchawkę podczas rozmowy z seniorką i błagał o pieniądze. Nie dajcie się nabrać na żadną z podobnych bajek!

W czwartek, 11 maja około godziny 14:00 na numer stacjonarny jednej z mieszkanek Ostrołęki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za jej wnuka. Płacząc do słuchawki poprosił ją o pieniądze.

Na szczęście ostrołęczanka zachowała trzeźwość umysłu i nie pozwoliła się oszukać. Mając w pamięci wcześniejsze tego typu sytuację za jednym telefonem oszustów były kolejne. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego o ostrzeżenie seniorów przed tego rodzaju oszustami.

informuje oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Oszuści próbują wyłudzać pieniądze lub dane do logowania do systemu bankowego stosując różne metody. Często podszywają się pod wnuczków, funkcjonariuszy policji lub innych służb czy instytucji państwowych. Modyfikują swoje metody manipulując rozmówcami, strasząc.

Warto pamiętać wielokrotnie powtarzane apele - policja nigdy nie informuje osób postronnych o swoich czynnościach, nie włącza cywili w działania związane z ujęciem sprawców przestępstw. Pamiętajmy też, żeby nikomu i pod żadnym pozorem nie udostępniać poufnych danych do logowania do systemu bankowości elektronicznej oraz nie informować nieznajomych o posiadanej gotówce czy innych kosztownościach.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×