2018-09-10T15:18:24+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

VII Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
4
2
0

W dniach od 10 do 11 września odbywa się w Ostrołęce VII Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny. Pierwszego dnia zlotu omówiono z uczestnikami zagadnienia związane z miejskim systemem pomocy społecznej oraz wręczono podziękowania przedsiębiorcom zaangażowanym w program Karty Wielkiej Rodziny.

Hasłem przewodnim tegorocznego zlotu jest „Kierowanie zespołem asystentów rodziny w kontekście współpracy z instytucjami pomocowymi.” Celem dwudniowego spotkania jest poszerzanie wiedzy i umiejętności w zakresie pracy z rodziną, kierowania zespołem asystentów i współpracy z instytucjami pomocowymi, integracja środowiska asystentów rodziny i kierowników, warsztatowa wymiana dobrych praktyk.

Pierwszego dnia zlotu omówiono z uczestnikami m.in. funkcjonujące w naszym mieście projektu i programy skierowane do rodzin wielodzietnych, młodych rodziców czy rodziców dzieci niepełnosprawnych. Spotkanie było także okazją do wyróżnienia i podziękowania przedsiębiorstwom zaangażowanym w program Karty Wielkiej Rodziny. Wśród wyróżnionych znalazły się firmy, które w ramach programu oferują swoim klientom posiadającym KWR.

Zloty Asystentów Rodziny organizowane są od 2012 roku, a pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej z siedzibą w Częstochowie, który jest jednym ze współorganizatorów. Współorganizatorem jest również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny i najczęściej ośrodek pomocy społecznej miasta, w którym organizowany jest w danym roku Zlot. Przewodniczącą Rady Naukowej Zlotów jest p. prof. Izabela Krasiejko. Gospodarzami Zlotów były dotychczas miasta: Piasek k. Częstochowy, Częstochowa, Warszawa, Gdynia, Białystok, Głogów. Oprócz honorowego patronatu Prezydenta Miasta, Zloty obejmowane były patronatem honorowym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Władze  Wojewódzkie. Wśród zaproszonych gości jest corocznie przedstawiciel Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Organizatorami są: Zespół Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce, Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej z siedzibą w Częstochowie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny. Miejscem konferencji jest Ostrołęckie Centrum Kultury.Organizatorami są: Zespół Placówek Wsparcia Dziennego  w Ostrołęce, Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej z siedzibą w Częstochowie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny. Konferencja odbywa się w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Patronem honorowym tegorocznego VII Ogólnopolskiego Zlotu Asystentów Rodziny jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Mazowiecki (www.mazowieckie.pl) oraz Prezydent Miasta Ostrołęki.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×