eOstroleka.pl
Ostrołęka,

VII Samorządowa Gala Uczniowska. Najlepsi uczniowie nagrodzeni [ZDJĘCIA, LISTA NAGRODZONYCH]

REKLAMA
zdjecie 9119
zdjecie 9119
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Uczniowie wszystkich ostrołęckich szkół podstawowych, gimnazjów oraz ponadgimnazjalnych już po raz kolejny otrzymali wyróżnienia od prezydenta Ostrołęki, Janusza Kotowskiego podczas dzisiejszej Samorządowej Gali Uczniowskiej.

Wyróżnionych zostało łącznie kilkudziesięciu uczniów, którzy w kończącym się właśnie roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce lub osiągnęli wyjątkowe osiągnięcia w jednej z kilku dziedzin: sport, kultura czy różnego rodzaju konkursy wiedzy. Nagrody i wyróżnienia wręczył prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski. Samorządowa Gala Uczniowska zorganizowana została już po raz siódmy.

Poniżej lista wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych podczas dzisiejszej gali uczniów.

Najlepsze wyniki w szkołach podstawowych

Aleksander Koziołek, uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 1, średnia ocen: 6,00. Aleksander posiada rzetelną, ugruntowana wiedzę. Umie odkrywać własne uzdolnienia i możliwości. Jest pracowity, zdyscyplinowany, odpowiedzialny i kreatywny.

Wiktor Dawid, uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 2, średnia ocen: 5,73. Uczeń interesuje się malarstwem i muzyką. Od kilku lat jest harcerzem ZHP 14 HDJ Spirydion. Gra również w zespole muzycznym ,,DRACoaster”.

Katarzyna Markowska, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 3, średnia ocen: 6,00. Kasię interesują przedmioty ścisłe, jak i humanistyczne. Gra na fortepianie i śpiewa w szkolnym chórze. Aktywnie działa w Szkolnym Samorządzie Uczniowskim.  

Wiktoria Fidura, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 4, średnia ocen: 5,50. Wiktoria to omnibus. Interesuje ją świat i to, co się w nim dzieje. Bardzo lubi czytać. Gra na instrumentach muzycznych.

Jakub Górski, uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 5, średnia ocen:  5,64. Kuba interesuje się sportem, ekologia, poezją i informatyką. Zajął I miejsca w XXII Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim ,,I krok w poezję” oraz XIV Międzyszkolnym Konkursie ,,Czy znasz swój region”.

Adrian Łaszczewski, uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 5, średnia ocen:  5,64. Adrian interesuje się sportem głownie piłką nożną, ekologia i informatyką. Jest laureatem I stopnia ,,Olimpiady Wiedzy Archimedes. Plus. Matematyka. plus”.

Natalia Dobrowolska, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 6, średnia ocen: 6,00. Interesuje się językiem angielskim, historią i sportem. Natalia zajęła 13 miejsce
w Ogólnopolskim Konkursie języka polskiego dla szkól podstawowych.  

Zuzanna Rudzik, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 10, średnia ocen: 5,64. Interesuje się muzyką, śpiewem, tańcem, literaturą polską i światową. Zuzia uprawia jazdę konną.

Kamil Pietrzak, uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym; średnia ocen: ocena opisowa -  bardzo dobra. Kamil jest bardzo ambitnym i rzetelnym uczniem. Z wielką pasją pogłębia swoją wiedzę z zakresu środowiska społeczno-przyrodniczego, nabywa nowe umiejętności nie tylko szkolne, ale także w sferze funkcjonowania osobistego i społecznego. Z powierzonych lub dobrowolnie przyjętych obowiązków zawsze wywiązywał się wzorowo.

Natalia Rudzik, uczennica klasy piątej w Społecznej Szkole Podstawowej, średnia ocen: 5,75. Natalia interesuje się śpiewem, gra na instrumentach muzycznych. Jest pracowita, zdyscyplinowana, zdobyła wyróżnienia i wysokie miejsca w konkursach literackich, plastycznych.

Jakub Malon, uczeń klasy pierwszej w „Naszej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej z oddziałami Przedszkolnymi Realizującej Program Rehabilitacji w Ostrołęce, średnia ocen: 5,00. Wykazuje bardzo dużą aktywność na lekcjach oraz gotowość do podejmowania nowych zadań. Przejawia pozytywny stosunek do nauki.

Spośród uczniów szkół gimnazjalnych najwyższe wyniki osiągnęli:

Klaudia Jadczak, uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 1, średnia ocen: 5,67. Klaudia interesuje się piłką siatkową, filmem i teatrem. Gra na gitarze. Jest finalistką Konkursu Języka Polskiego i laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Albus”.

Natalia Poremba, uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 2, średnia ocen: 5,94. Natalia lubi uczyć się języków obcych, kocha taniec oraz film. Zajęła I miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego dla szkół ponadgimnazjalnych.

Monika Joanna Bloch, uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 3, średnia ocen: 5,61. Monika aktywnie działa w Samorządzie Szkolnym. Pełni funkcję przewodniczącej  szkolnej  sekcji dekoratorskiej. Pasją uczennicy jest taniec oraz pływanie.

Małgorzata Kęszczyk, uczennica klasy trzeciej Gimnazjum Nr 4, średnia ocen: 5,50. Małgosia interesuje się literaturą, czyta mnóstwo książek. Dla swoich rówieśników jest wzorem do naśladowania.  
Katarzyna Camlet, uczennica trzeciej klasy Gimnazjum Nr 5, średnia ocen: 5,78. Jest wszechstronnie utalentowana i posiada różnorodne zainteresowania. Interesuje się języka obcymi, matematyką, informatyką, biologią i poezją.

Łukasz Smoliński, uczeń trzeciej klasy Gimnazjum w Ośrodku  Szkolno-Wychowawczym, średnia ocen: ocena opisowa- bardzo dobra. W bieżącym roku szkolnym Łukasz poczynił znaczące postępy edukacyjne zarówno w zakresie wiadomości jak i umiejętności praktycznych z  różnych dziedzin. Rzetelnie i ambitnie realizuje wszystkie obowiązki szkolne. Chętnie uczestniczy w różnych dodatkowych zajęciach rozwijających, które pogłębiają jego wiedzę.

Joanna Oliwia Tomczak, uczennica Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego, średnia ocen: 5,5. Joanna interesuje się piłką nożną, windsurfingiem, muzyką, power kitem. Zdobyła pierwsze miejsce w trzeciej Lidze Kobiet z drużyną.

Maria Szymańska, uczennica klasy drugiej Gimnazjum Klasycznego, średnia ocen: 5,41. Maria interesuje się literaturą, kołem teatralnym oraz muzyką.

Najlepsze wyniki w szkołach ponadgimnazjalnych osiągnęli

Elżbieta Tupacz, uczennica  pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego, średnia ocen: 5,56. Ela ma zróżnicowane zainteresowania, od geografii, poprzez chemię, anatomię człowieka, aż do podróży, kina i sportu. Bierze udział w zawodach sportowych, w wolnych chwilach fotografuje otaczający ją świat.

Natalia Maksiak, uczennica  drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego, średnia ocen: 5,56. Uczennica wybitnie utalentowana matematycznie i w naukach przyrodniczych. Jest zafascynowana teatrem.

Karolina Pędzich, uczennica  pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego, średnia ocen: 5,54. Karolina jest bardzo ambitną  i pracowitą uczennicą o wszechstronnych zainteresowaniach. Chętnie bierze udział w akcjach organizowanych przez Szkołę Promocji Zdrowia. Zdobyła wyróżnienie w konkursie recytatorskim poświęconym patronowi Szkoły.

Kacper Żerański, uczeń  pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego,  średnia ocen: 5,54. Interesuje się to sportem, polityką, wiedzą o społeczeństwie. Jego pasją są podróże. Kacper aktywnie działa w harcerstwie i wolontariacie WOŚP.

Gabriela Leszka, uczennica  pierwszej klasy III Liceum Ogólnokształcącego,  średnia ocen: 5,56. Gabrysia osiągnęła nie tylko najwyższe wyniki w nauce w III LO, ale jest także laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu oraz finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Jej hobby to: sport, muzyka i literatura.

Katarzyna Borucka, uczennica pierwszej klasy V liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół  Zawodowych nr 3,  średnia ocen: 5,06. Kasia interesuje się muzyką i sportem. Lubi uczyć się języków obcych.  

Marlena Walczak, uczennica II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, średnia ocen: 5,15. Uczennica ambitna i obowiązkowa, działa w samorządzie szkolnym. Chętnie bierze udział w konkursach literackich i historycznych.

Tomasz Żukowski, uczeń klasy pierwszej Liceum Klasycznego, średnia ocen: 5,00. Jest wszechstronnie uzdolniony i posiada różnorodne zainteresowania. Interesuje się sportem, historią, turystyką oraz literaturą.

Krzysztof Kośnik, uczeń trzeciej klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1, średnia ocen: 5,27. Interesuje się szeroko pojęto informatyką, a w szczególności tworzeniem  programów i gier.

Paweł Polkowski, uczeń drugiej klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych  nr 2, średnia ocen: 5,20. Swoje zainteresowania wojskowością realizuje w klasie o profilu wojskowym. Nieobcy jest mu również sport, a szczególnie sztuki walki wręcz. Interesuje się też historią Polski.

Paulina Dawid, uczennica trzeciej klasy technikum w Zespole Szkół  Zawodowych nr 3, średnia ocen: 5,17. Jej zainteresowania to przedmioty ekonomiczne, sport i muzyka. Jest bardzo sumienną uczennicą, zawsze znajdzie wolny czas, aby służyć pomocą koleżankom i kolegom.

Karolina Ropiak, uczennica drugiej  klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 4, średnia ocen: 5,12. Mnóstwo czasu spędza jeżdżąc na rowerze i spacerując. Interesują ją zagadnienia związane z ekonomią.

Damian Jaworski, uczeń trzeciej klasy  Szkoły Przysposabiającej do Pracy  w  Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, średnia ocen: ocena opisowa – bardzo dobra. Damian interesuje się książkami o tematyce przyrodniczej i beletrystycznej. Szczególnie bliskie jest mu zgłębianie wiedzy w sferze technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Swoim uporem i ciężką pracą rzetelnie przygotował się do roli pracownika pomocniczego w biurze. Doskonale obsługuje komputer i urządzenia współdziałające. Damian wykorzystuje komputer i programy użytkowe do przygotowania różnorodnych dokumentów, wizytówek, zaproszeń. Uczeń graficznie, wg własnego pomysłu opracował i przygotował do wykorzystania ulotki okolicznościowe. Damian przygotował również liczne pomoce edukacyjne dla uczniów klas młodszych.

Nagrodzeni uczniowie za osiągnięcia sportowe

Damian Słowik, jest uczniem szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 1. To zawodnik Klubu OTS KORONA HiD Ostrołęka, w którym trenuje piłkę nożną. Damian uczestniczy w zgrupowaniach kadry ciechanowsko-ostrołęckiej  Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zajął m.in.: IV miejsce w Mistrzostwach Miasta w Minipiłce Nożnej oraz II miejsce
w Mistrzostwach Miasta w Unihokeju.

Natalia Mierzejewska, jest uczennicą klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 2. To reprezentantka Kadry Mazowsza w piłce siatkowej rocznik 2001 oraz kapitan szkolnej drużyny w piłce siatkowej. Zajęła IV miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Minisiatkówce Dziewcząt oraz tę samą lokatę w Mazowieckich Mistrzostwach Minipiłki Siatkowej Kinder Sport 2013.

Juliusz Wiktor Żebrowski, jest uczniem klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 3. Gra w drużynie piłkarskiej ,,Moja Ostrołęka”. Piłka nożna to główne, ale nie jedyne zainteresowanie Juliusza. Lubi też inne gry zespołowe i zajęcia o charakterze sportowym. Jest królem strzelców w Lidze OLO 2014. W 2013 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika z Ostrołęki w Turnieju Halowym piłki nożnej im. Aleksandra Harabasza rocznik 2001.

Konrad Marchewka, jest uczniem klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 4. Jest zawodnikiem Ostrołęckiego Klubu "Korona HiD Ostrołęka". Gra w nim na pozycji obrońcy. Z kolegami z drużyny odnosi liczne sukcesy. Zdobyli m.in.: I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej "Korona Cup", II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w Łomży, II miejsce w Turnieju Błyskawica – Adidas Cup w Warszawie.

Mateusz Krejszeff, jest uczniem klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 5. Jego sukcesy to: I miejsce w Międzyszkolnych Rozgrywkach Unihokeja, III miejsce w Turnieju Piłkarskim w Ostrowi Mazowieckiej, III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w Ołdakch, II miejsce w Deblowym Turnieju Ping-Ponga oraz I miejsce w III Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Lekkoatletycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej organizowanej przez Narodowy Program Rozwoju Sportu Polski – Sport 2014.

Klaudia Lendzioszek, jest uczennicą klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 6. To reprezentantka Kadry Mazowsza w piłce siatkowej rocznik 2001. Zajęła m.in.: II miejsce w Mistrzostwach Ostrołęki w Piłce Siatkowej, III miejsce w Mistrzostwach Ostrołęki w Piłce Koszykowej, III miejsce w Mistrzostwach Ostrołęki w Piłce Ręcznej oraz I miejsce
w Mistrzostwach Ostrołęki w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Filip Dariusz Zalewski – uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 10. Jest chorążym sztandaru szkoły. Jego sukcesy to: IV miejsce w Mistrzostwach Międzypowiatowych w Minipiłce Ręcznej, II miejsce w Mistrzostwach Ostrołęki w Minipiłce Koszykowej Chłopców, I miejsce w turnieju Piłki Ręcznej w Kadzidle, I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Ręcznej w Ostrołęce oraz III miejsce w Indywidualnym Biegu Przełajowym
na dystansie 1000 metrów – rocznik 2001 w Ostrołęckich  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Weronika Kraska, uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Uczennica bardzo sprawna i zaangażowana w działalność sportową szkoły. Bardzo chętnie bierze udział we wszystkich zawodach i imprezach sportowych. Interesuje się lekkoatletyką, gra w piłkę nożną, jeździ na rolkach i rowerze. Kolekcjonuje karty z piłkarzami. Jest członkiem szkolnego koła teatralnego „Cicho-Sza”. Osiągnięcia sportowe Weroniki to m.in.: I miejsce w biegu na 100m i w rzucie piłeczką palantową  na III Łomżyńskim Mittingu Lekkoatletycznym Osób Niepełnosprawnych, I miejsce w biegu na 600m, w skoku w dal i sztafecie 4x100m oraz III miejsce w biegu na 100m na XV Mławskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych, I miejsce w skoku w dal  oraz III w biegu na 100 m w Mini Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych w Płocku.

Paulina Niedźwiecka, jest uczennicą klasy trzeciej o profilu sportowym w Gimnazjum nr 1. Trenuje piłkę siatkową w klubie sportowym OTPS Nike Ostrołęka, z którym odnosi sukcesy m.in.: II miejsce w Finałach Mistrzostw Mazowsza Młodziczek sezon 2012/2013, IX miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek 2013. Paulina wraz z Kadrą Mazowsza uzyskała awans do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2014.  

Klaudia Borkowska, jest uczennicą klasy trzeciej Gimnazjum nr 2. Klaudia uprawia lekkoatletykę, a jej czołową konkurencją jest bieg na 200 metrów. Jest zawodniczką Klubu "OKLA" w Ostrołęce. Niewątpliwym potwierdzeniem talentu Klaudii jest zdobycie złotego medalu na XVI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Radom-Siedlce 2014 oraz powołanie do kadry Polski.  

Michalina Oliwia Liszewska, jest uczennicą klasy trzeciej Gimnazjum nr 3. Uczennica działa aktywnie w Samorządzie Uczniowskim, pełniąc funkcję przewodniczącej szkoły. Była pomysłodawczynią i organizatorską takich akcji jak: "Dzień Pluszowego Misia", Tydzień Życzliwości, Pierwszy Dzień Wiosny, Festiwal Talentów. Pasją Michaliny jest sport, a szczególnie piłka siatkowa. Jest czołową zawodniczką Klubu OTPS Nike Ostrołęka. W rozgrywkach ogólnopolskich często wybierana jako: MVP – Najbardziej Wartościowy Gracz oraz Najlepsza Rozgrywająca turniejów. Reprezentowała Ostrołękę na Międzynarodowym Turnieju w Białorusi zajmując III miejsce.

Szymon Pliszka, jest uczniem klasy trzeciej Gimnazjum nr 4. Trenuje piłkę koszykową w Ostrołęckim Klubie Koszykówki. Największe sukcesy Szymona to: VI miejsce w Igrzyskach Mazowieckich w koszykówce chłopców, XIV miejsce na Igrzyskach Mazowieckich w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców, I miejsce na Mistrzostwach Miasta w Unihokeju Chłopców.

Aleksander Krajanowki, jest uczniem klasy trzeciej Gimnazjum nr 5. To zawodnik Ostrołęckiego Klubu Karate KYOKUSHIN. Olek karate trenuje od 9 lat i na tym polu odnosi liczne sukcesy. Zajął m.in.: IV miejsce w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Bułgarii, IV miejsce w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Katowicach, I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w Żdanowie, I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Karate Kyokushin w Ząbkach.

Paulina Oliwia Rolka, uczennica trzeciej klasy Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Paulina interesuje się sportem, szczególnie lekkoatletyką, grą w ringo. Lubi słuchać muzyki i tańczyć. Jest aktywnym członkiem szkolnego koła teatralnego „Cicho-Sza”. Największe osiągnięcia sportowe Pauliny w roku szkolnym 2013/2014 to m.in.: I miejsce w biegu na 100 m i 400 m na  III Łomżyńskim Mittingu Lekkoatletycznym Osób Niepełnosprawnych; I miejsce w sztafecie 4x100 m, a II miejsce w biegu na 100 m w XV Mławskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych; I miejsce w biegu na 100 m i w skoku w dal  na Miniigrzyskach Osób Niepełnosprawnych w Płocku.

Kinga Gawrych, jest uczennicą drugiej klasy Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Kinga zajęła I miejsce w Mistrzostwach Ostrołęki w Lekkiej Atletyce Młodzików, II miejsce w wielkim finale XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Łamigłowy oraz wzięła udział w Międzypowiatowych Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce.

Paweł Gadomski, jest uczniem klasy trzeciej Gimnazjum Klasycznego. Paweł brał udział w turniejach ministranckich Piłki Nożnej w Zambrowie. Zawsze wyróżniający się i zaangażowany w organizację zajęć w Szkolnym Kole Sportowym, jest przykładem dla młodszych kolegów w uczestnictwie na zajęciach wychowania fizycznego.

Cezary Łazicki, uczeń drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego. Jego pasją jest karate. Trenuje w każdej wolnej chwili. Systematycznie uczęszcza na treningi i bierze udział w każdym możliwym turnieju. Uważa, że wylany pot i wyrzeczenia są drogą do sukcesu. Czarek jest członkiem Kadry Narodowej Polski. Bierze udział w wielu zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych W 2013 roku reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy Karate Shinkyokushinkai w Rumunii, gdzie zajął V miejsce.

Magdalena Żebrowska, uczennica drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego. Od najmłodszych lat interesuje się sportem. Systematycznie rozwija swoją pasję i osiąga wysokie wyniki w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych. W 2013 roku zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Sportowca Ostrołęki oraz otrzymała wyróżnienie jako „Sportowe Odkrycie Roku”.  Największe osiągnięcia Magdy - uzyskane w roku szkolnym 2013/2014 - to: srebrny medal w skoku w dal na  Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, trzy złote medale na Mistrzostwach  Mazowsza Juniorów Młodszych, (w skoku w dal, w biegu na dystansie 100 m oraz w sztafecie 4x100 m), IV miejsce w skoku w dal oraz VIII miejsce w biegu na 100 m  na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, VI miejsce w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, złoty medal w biegu na 100 m na  Mistrzostwach Mazowsza.

Kinga Monika Jakubiak, uczennica drugiej klasy III Liceum Ogólnokształcącego. Kinga rozpoczęła swoją przygodę z koszykówką w czwartej klasie szkoły podstawowej. Od klasy trzeciej gimnazjum trenuje w Międzyszkolnym Uczniowskiego Klubie Sportowym Unia Basket. Największe osiągnięcia i sukcesy drużynowe Kingi to: rok 2013 – III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek w Piłkę Koszykową; rok 2014 –  VI miejsce w finale Mistrzostw Polski Juniorek w Piłkę Koszykową; VI miejsce we Wschodnioeuropejskiej Młodzieżowej Lidze Koszykówki  Dziewcząt. Kinga w swojej karierze sportowej  była bardzo często wyróżniona nagrodami indywidualnymi np. „najlepiej rzucająca”, „najlepsza zawodniczka turnieju”. W czasie rozgrywanego w 2014 r., w Ostrołęce Półfinału Mistrzostw Polski Juniorek w Piłkę Koszykową przez trenerów i organizatorów została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju (MVP).

Tomasz Wojciech Żukowski, jest uczniem klasy pierwszej Liceum Klasycznego, jest utalentowany wszechstronnie, o czym świadczą jego osiągnięcia. Tomasz brał udział w licznych zawodach  i turniejach. Zajął III miejsce w Międzyszkolnych Zawodach w kategorii piłka nożna, VI miejsce w Międzyszkolnych Zawodach w kategorii halowa piłka nożna oraz III miejsce w Międzyszkolnej Grze Deblowej. Jest wyróżniającym się zawodnikiem MKS Narew Ostrołęka rocznika 1996. Podejmuje aktywną działalność na rzecz upowszechniania turystyki i krajoznawstwa wśród rówieśników. Chętnie uczestniczy w spływach kajakowych i rajdach rowerowych. Aktywnie pracuje w Samorządzie Uczniowskim.

Milena Kołoszko, jest uczennicą klasy drugiej II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Milena zajęła  II miejsce na etapie wojewódzkim w XXXVII  zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”, III miejsce w Mistrzostwach Ostrołęki  w halowej piłce nożnej kobiet, I miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski Kobiet w piłce koszykowej. IV miejsce w Mistrzostwach Polskich U-16 Kobiet w piłce koszykowej oraz dyplom uznania za wybitne osiągnięcia sportowe w klubie MUKS UNIA BASKET OSTROŁĘKA.

Arkadiusz Zięba, uczeń drugiej klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Interesują go różne dyscypliny sportowe, największe jednak sukcesy osiąga w biegach przełajowych i sztafetowych oraz piłce nożnej. W tej ostatniej jest reprezentantem miasta w rozgrywkach młodzieżowych województwa mazowieckiego.

Kamil Rymek, uczeń pierwszej klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, od kilku lat jest zawodnikiem klubu MKS NAREW OSTROŁĘKA – na pozycji bramkarza. Reprezentuje barwy klubu w rozgrywkach Ligi Juniorów Młodszych U-17. Obecnie jest bramkarzem w I składzie seniorów w IV Lidze Mazowieckiej. Kamil jest bardzo pracowity i ambitny. Poprzez systematyczne treningi rozwija i doskonali swoje umiejętności. Wzorowo godzi zarówno obowiązki szkolne jak i sportowe.

Rafał Ogonowski, uczeń czwartej klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 4. Interesują go różne dyscypliny sportu: piłka nożna, siatkowa, koszykowa. We wszystkich wymienionych odnosi sukcesy, zajmując czołowe miejsca w różnych zawodach i turniejach. W IV Turnieju o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Baranowo został wybrany królem strzelców.

Karolina Sadłowska, uczennica trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Karolina interesuje się sportem, głównie lekkoatletyką. Chętnie gra w tenisa stołowego i  ringo. W wolnym czasie jeździ na rowerze. Bardzo lubi słuchać muzyki. Za największe sukcesy Karoliny można uznać w roku szkolnym 2013/2014: I miejsce w biegu na 100 m, II miejsce w skoku w dal na III Łomżyńskim Mityngu Lekkoatletycznym Osób Niepełnosprawnych, I miejsce w biegu na 400 m w XV Mławskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych, I miejsce w Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii „Szkoła Zawodowa”.

Wybitnie utalentowani

Olga Pliszka, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 1. Gra na skrzypcach.
Od 2010 roku jest członkiem Centrum Rozwoju Uzdolnień Metodą Suzuki w Warszawie. Bierze udział w warsztatach skrzypcowych polskich i międzynarodowych organizowanych pod patronatem Centrum. Zdobyła III nagrodę na Przeglądzie Uczniów klas skrzypiec w Mławie oraz zajęła III miejsce w V Konkursie Smyczkowym ,,Perły Baroku” w Ostrołęce. Te same miejsce uzyskała w VI Konkursie Smyczkowym ,,W stylu Brillante” w Ostrołęce.

Olga Kamińska, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 2. Gra na skrzypcach od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Uczestniczy w zajęciach kształcenia słuchu. Swoją pasję rozwija w smyczkowym zespole instrumentalnym, w którym pełni rolę II skrzypiec. Uczestniczyła w przesłuchaniach w Mławie, na których zdobyła wyróżnienie. Śpiewem i grą na skrzypcach Olga uświetnia uroczystości szkolne.

Bruno Mirčevski, uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 3. Bruno to talent matematyczny. Zadania nie mają przed nim tajemnic. Zajmuje wysokie miejsca w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Jego hobby to ędkarstwo. Z sukcesami brał udział w zawodach Koła ,,Trójka leszcze”. Marzeniem Bruna jest zostanie w przyszłości programistą, życzymy mu jego spełnienia.

Zuzanna Suchecka, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 4. Zuzanna jest wszechstronnie utalentowana. Jej żywioł to taniec. Swoją pasję rozwija w Zespole Tańca Nowoczesnego Dance&Move. Z formacją zdobyła m.in. II miejsce w Turnieju Tańca w Bydgoszczy oraz wszystkie stopnie podium w  Turnieju Tańca w Olsztynie. Zuzia również pięknie rysuje. W bieżącym roku szkolnym zajęła I miejsce w Konkursie Plastycznym ,,Miejsce urodzenia” pod hasłem ,,Kurpiowskie inspiracje”. Ponadto Zuzanna odnosi również sukcesy sportowe głównie w biegach przełajowych i sztafetowych.

Mateusz Kruczyk, uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 5. Interesuje się: przyrodą, muzyką i poezją.  Mateusz jest laureatem wielu konkursów m.in. XII Konkursu ,,Pierwszy krok w poezję”. Zajął m.in. II miejsce w XIX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej, I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim.

Dominik Sokalski, uczeń klasy szóstej  Szkoły Podstawowej nr 6. Interesuje się historią Polski i językami obcymi. Dominik zajął m.in.: III miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie "Czy znasz swój region?", I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "Reach for the sky", XIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie  Języka Angielskiego "GALILEO" 2014 oraz II miejsce w II edycji Międzyszkolnego Konkursu ,,Macmillan Primary School Tournament”.

Natalia Zalewska, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 10. Natalia posiada zdolności literackie, które wykorzystuje, pisząc opowiadania i wiersze. Została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego oraz była uczestnikiem etapu wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Dodatkowe jej osiągnięcia to: III miejsce w Konkursie Leksykalnym języka angielskiego ,,Word Master” oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta.

Maria Zielińska, jest uczennicą klasy trzeciej Społecznej Szkoły Podstawowej. Uczennica zdobyła pierwsze miejsca: w Międzyszkolnym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Gwiazdkowy Anioł”, w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym, w Biegu Finałowym Zagadkowego Maratonu Czytelniczego oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangurek” i Konkursie literackim „Jest przyjaźń we świecie, o tym się z wiersza dowiecie (Jest przyjaźń na świecie, o tym się z wiersza dowiecie).

Rafał Pfajfer, uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Rafał interesuje się sztukami plastycznymi.  Lubi wyrażać siebie poprzez różnorodne techniki plastyczne. Jest aktywnym członkiem szkolnego Koła Plastycznego. Chętnie bierze udział w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych  - nawet o zasięgu ogólnopolskim. Jego prace zawsze są podziwiane i nagradzane. Rafał wolnym czasie lubi pomagać sąsiadom. Pasjonuje go jazda na rowerze.    

Franciszek Szarwacki, uczeń klasy drugiej Gimnazjum nr 1. Interesuje się historią oraz przedmiotami ścisłymi: matematyką, fizyką, informatyką i chemią. Tańczy w Zespole Tańca Ludowego ,,OSTROŁĘKA”.  Jest podopiecznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci zrzeszającego młodzież uzdolnioną. To laureat VIII Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, Konkursu Matematycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i Obywatelskiej. Na swoim koncie Franek ma również tytuł KAON w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym ,,Lwiątko”.

Szymon Stolarczyk, uczeń trzeciej klasy Gimnazjum nr 2. Szymon to wyjątkowo utalentowany chłopiec. Jego zainteresowania są wszechstronne - poczynając od przedmiotów humanistycznych aż po kierunki ścisłe, które stały się jego pasją. Jest zwycięzcą wielu konkursów na szczeblu międzynarodowym. Zajął IV miejsce w XXVII Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu. To laureat Międzynarodowego Konkursu – Kangur Matematyczny i laureat I stopnia IX Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. To również finalista LXV Olimpiady Matematycznej Licealistów a także honorowy zwycięzca w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym ,,Lwiątko-2014”.

Aleksandra Pecka, uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 3. Pasją Oli jest śpiewanie oraz gra na pianinie. Uczennica aktywnie działa w Samorządzie Szkolnym. Chciałaby związać swoją przyszłość z muzyką. Największe jej osiągnięcia to: nagroda główna w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej, III miejsce w Konkursie Pieśni i Piosenki "Zanim zaśpiewasz pieśń Chopina” organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Ostrołęce oraz udział w półfinale Festiwalu Piosenki "Talent 2013”.

Olga Drężek, uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 4 oraz klasy trzeciej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce w klasie gitary. Olga śpiewa, gra na gitarze i pianinie. Jest członkiem chóru II stopnia i tu właśnie odniosła największe sukcesy. Są nimi: II miejsce w III Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowieckiego w Siedlcach i III miejsce w II Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Mazowieckiego w Warszawie.

Aleksandra Cecylia Olszewska, uczennica trzeciej klasy Gimnazjum nr 5. Pasją Oli są: muzyka, śpiew, gra na gitarze, języki obce i chemia. Jest członkiem Chóru Szkolnego Ars Longa. Zajęła I miejsce w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce,  I miejsce i Grand Prix w Konkursie Piosenki ,,Zanim zaśpiewasz pieśń Chopina” organizowanym w Szkole Muzycznej w Ostrołęce.

Ewa Gabriela Pijanowska, uczennica pierwszej klasy Gimnazjum w Ośrodku Szkolno--Wychowawczym. Ewa jest uzdolniona plastycznie. W każdej wolnej chwili rysuje i maluje. Lubi też grać w gry planszowe oraz w ringo. Bierze udział w wielu konkursach szkolnych i pozaszkolnych, w których zajmuje  czołowe miejsca, np. w konkursie „Jan Paweł II  jakiego znamy i podziwiamy”. Jest zaangażowana w pracę szkolnego Koła Plastycznego. Jej prace plastyczne są elementami dekoracji okolicznościowych i wystaw. Ewa kocha zwierzęta, chętnie się nimi zajmuje, szczególnie lubi opiekować się swoją suczką Asą.    

Paulina Adzerykha, uczennica klasy pierwszej Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Uczennica zdobyła 9. miejsce spośród 350 w ogólnopolskim programie i konkursie „Akademia Wynalazców” im. Roberta Boscha. Ukończyła I stopień szkoły muzycznej (gry na wiolonczeli) – II stopień w trakcie, jako instrument dodatkowy – pianino. Zajęła również II miejsce w Przeglądzie Piosenki Angielskiej „The Voice of Ostrołęka”.

Katarzyna Faustyna Płocha, uczennica klasy drugiej Gimnazjum Klasycznego jest utalentowana wszechstronnie, o czym świadczą jej osiągnięcia. Katarzyna jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrołęce. Uczestniczyła w pierwszym konkursie gry A, vista, w drugim konkursie barokowym. Uczestniczyła w przeglądzie muzycznym twórczości dziecięcej „Szkoła bez przemocy”. Bardzo angażuje się w szkolne spektakle artystyczne, przygotowując oprawę muzyczna, między innymi w spektaklu patriotyczno-religijnym upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja i Odzyskanie Niepodległości oraz udział w oprawach Mszy Świętej dla społeczności Gimnazjum i Liceum Klasycznego.

Olga Malinowska, uczennica drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego. Dla Olgi najważniejszy jest śpiew oraz tworzenie własnych aranżacji utworów z gatunku poezji śpiewanej, jazzu, soulu, bluesa i muzyki pop. Jest laureatką nagrody publiczności w Ostrołęckim Festiwalu Piosenki „TALENT 2012”. Zajęła II miejsce w konkursie TALENT TOP 2014 r. Jest finalistką 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku w kategorii poezja śpiewana.  Ola jest również  uzdolniona plastycznie. W jej rękach powstają plastyczne formy przestrzenne: oryginalna biżuteria, obrazy i artystyczne przedmioty codziennego użytku.

Aleksandra Bloch i Klaudia Krupka, uczennice drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego. Aleksandra i Klaudia zdobyły III miejsce w Międzynarodowym Konkursie  INESPO (International Environment Sustainability Project Olympiad).  Uczennice pojechały  na konkurs w ramach nagrody za sukces odniesiony podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Naukowego E(x)plory w Gdyni. INESPO to prestiżowy międzynarodowy konkurs projektów naukowych z biologii, fizyki, chemii, w którym w tym roku uczestniczyli reprezentanci ponad 40 krajów.   Aleksandra i Klaudia zaprezentowały  pracę pt. „Research into the perception of personal space in aspect of claustrophobia” (Badanie przestrzeni osobistej w aspekcie klaustrofobii). Projekt dotyczył opracowanej przez nie potencjalnej nowej metody leczenia klaustrofobii. Opiekunem merytorycznym ich pracy była  Pani Anna Mynyk - nauczyciel biologii w II LO.

Paulina Dzwoniarska - uczennica drugiej klasy III Liceum Ogólnokształcącego. Paulina uwielbia czytać, słuchać dobrej muzyki i oglądać ciekawe filmy. Jednak jej pasją jest aktorstwo. W każdej wolnej chwili doskonali swój warsztat aktorski. Z aktorstwem wiąże swoją przyszłość. Paulina jest finalistką 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  w kategorii „recytacja”.  W roku bieżącym uzyskała również wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Miejsce urodzenia”. Jest aktorką teatru młodzieżowego „Ostrołęcka scena autorska”. Jako tancerka od kilku już lat współpracuje z warszawskimi teatrami: PALLADIUM i  ATENEUM. Mogliśmy ją oglądać m.in. w takich przedstawieniach jak: „Kopciuszek”, „Jezioro łabędzie”, „Księżniczka Szeherezada i piraci”, „Dziadek  do orzechów”, „Najpiękniejsze bajki baletowe”...

Piotr Roicki, uczeń klasy drugiej Liceum Klasycznego. Piotr brał udział  w konkursie „Generał Bem, Jako Epoka”, konkursie historycznym „Epoka Prymasa Tysiąclecia”, konkursie papieskim „Droga do świętości”. Jest zwycięzcą konkursu szkolnego wiedzy o języku łacińskim i starożytnym Rzymie, zajął II miejsce w miejskim konkursie „Walka o wolną Polskę”. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły.

Katarzyna Klaudia Ulewicz, uczennica klasy drugiej II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Katarzyna jest uzdolniona muzycznie, wokalnie i aktorsko. Operuje głosem - altem, perfekcyjnie gra na pianinie i fagocie. Reprezentuje szkołę w wielu konkursach recytatorskich i wokalno-muzycznych. Laureatka konkursu poezji śpiewanej C.K. Norwida. Uczennica zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim „Kurpie Zielone w Literaturze”. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, wykonuje partie wokalne na akademiach szkolnych. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrołęce.

Szkolny Zespół Muzyczny „Elektrony” w składzie: Karol Samsel – gitara solowa, Paweł Kaczmarczyk – wokal, Paweł Perzanowski – perkusja, Rafał Niedźwiedzki – gitara basowa z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Chłopcy wielokrotnie występowali na uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych, m.in. Targi Edukacyjne, Samorządowa Gala Uczniowska. Członkowie zespołu stawiają sobie za zadanie pokazanie, że w czasach przestrzeni wirtualnej jest - jak najbardziej - czas na muzykę, przyjaźń, rodzinę, pasję, wspólnie spędzany czas. Takimi utworami, jak: „Wehikuł czasu”, „Przeżyj to sam” pragną dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, stworzyć coś w rodzaju trendu, który połączy pokolenia przy słuchaniu muzyki.

Konrad Stepnowski, uczeń trzeciej klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. Od trzech lat ambitnie rozwija swoje umiejętności fryzjerskie i charakteryzatorskie, osiągając systematycznie sukcesy w tych dziedzinach. W bieżącym roku szkolnym zajął II miejsce w prestiżowym konkursie fryzjerskim „Operowy zawrót głowy” w Białymstoku zorganizowanym przez Operę i Filharmonię Podlaską. Jego stylizacja „Czarny Łabędź” otrzymała również nagrodę specjalną – miesięczny staż w Charakteryzatorni Opery. Na Festiwalu Fryzjerstwa Artystycznego „Gwiazdy Estrady” stylizacją „Lady Gaga” zdobył nagrodę publiczności. Praca przyszłego stylisty nie ogranicza się jednak do konkursów. Konrad wykonuje stylizacje do pokazów mody i sesji zdjęciowych, a podczas tegorocznych wyborów Beauty Models Ostrołęka jest głównym stylistą fryzur i jednym z jurorów. Elwira Kamińska, uczennica trzeciej klasy technikum w Zespole  Szkół Zawodowych nr 3. Jest utalentowaną instrumentalistką i chórzystką. Gra na klarnecie i fortepianie oraz śpiewa w chórze PSM im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce. Jest członkiem orkiestry OSP w Ostrołęce. Z chórem Cantilena uczestniczyła w wielu konkursach i festiwalach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim zdobywając m.in. Złoty Kamerton w 2012 roku i Srebrny Kamerton w 2013 roku.

Adrian Grec, uczeń czwartej klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 – jego hobby to kulinaria, dlatego bierze udział w różnych konkursach poświęconych tej dziedzinie. Jego największe osiągnięcia to udział w półfinale IV edycji w 2012 r. i w półfinale V edycji w 2013 r. ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Zgotuj sobie sukces” organizowanego przez Akademię Efektywnej Przedsiębiorczości Makro Cash and Carry Polska S.A.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×