eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W autobusach ostrołęckiego MZK spotkamy ankieterów

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
fot. Urząd Miasta w Ostrołęcefot. Urząd Miasta w Ostrołęce
REKLAMA

Korzystając z usług MZK Ostrołęka będziemy mogli w najbliższych dniach spotkać ankieterów. Będą oni zadawali pytania dotyczące oczekiwań pasażerów co do rozkładu jazdy czy siatki połączeń autobusowych. Badanie marketingowe potrwa do końca marca.

Badania, które do 30 marca prowadzili będą ankieterzy zmierzają do wykonania koncepcji optymalizacji oferty przewozowej ostrołęckiej komunikacji miejskiej. Co to oznacza w praktyce?

Na podstawie analizy wyników badań przygotujemy koncepcję zmian. Najprawdopodobniej zaproponujemy nowe rozkłady jazdy, być może nowe przebiegi tras komunikacji miejskiej, którym przyświeca podstawowa idea - zwiększenie dostępności i częstotliwości funkcjonowania komunikacji miejskiej w godzinach najbardziej obleganych. To jednocześnie będzie wiązało się ze zmniejszeniem częstotliwości kursowania autobusów w godzinach, w których jest niewielkie zainteresowanie przez podróżujących.

- mówi Mariusz Józefowicz, kierownik projektu badań marketingowych ostrołęckiej komunikacji miejskiej z firmy Marcin Gromadzki Public Transport Consulting z Gdyni.

Ankieterów wyposażonych w identyfikatory będzie można spotkać w autobusach wszystkich linii, w różnych godzinach, w takich dniach jak wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele.

Szkolenie osób prowadzących badania odbyło się w piątek, 18 marca i obejmowało część teoretyczną i praktyczną. Wśród ankieterów znaleźli się zarówno chętni ostrołęczanie, jak również współpracujący z firmą miłośnicy komunikacji.

Wprowadzenie rytmiczności odjazdów ułatwi synchronizację rozkładów jazdy także przy planowaniu przesiadek i w dłuższej perspektywie czasowej powinno przyczynić się do zwiększenia zainteresowania mieszkańców ostrołęcką komunikacją miejską, a więc zamiany środków transportu indywidualnego na autobusy. (...) Zachęcamy mieszkańców do przekazywania swoich uwag. Im więcej sugestii przekażemy osobom przeprowadzającym badania, tym wyniki będą bardziej precyzyjne i dostosowane do potrzeb mieszkańców. 

- informuje ratusz na swoim facebookowym profilu.

Chętni mogą również przesłać swoje uwagi na adres e-mail: sekretariat@mzk.ostroleka.pl

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×