eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

W czasie epidemii wierni nie zapomnieli o Kościele. "Wzruszyły mnie wpłaty z tytułem - taca"

REKLAMA
zdjecie 9327
zdjecie 9327
REKLAMA

Choć parafianie nie mogą w większości uczestniczyć w nabożeństwach z powodu stanu epidemii, to jednak chętnie wspierają swoje kościoły, pokazując tym samym solidarność z własnymi parafiami. Takie wsparcie odnotowano w ostrołęckich parafiach.

Nie da się ukryć, że epidemia koronawirusa mocno wpłynęła również na przychody parafii. Parafia pw. św. Wojciecha w Ostrołęce poinformowała o czterokrotnym spadku wpływów z tacy i poprosiła o wpłaty na konto parafialne. Spotkało się to z pozytywnym odzewem.

Na wstępie serdecznie dziękujemy za wszelakie datki, które w tych dniach wpłynęły na kościół. Wszystkim indywidualnym darczyńcom, i nawet tym, którzy się zorganizowali, zwłaszcza mieszkańcom z bloku 1 C przy ulicy Krańcowej, z ul. Partyzantów, Teodorowa – tym, którzy wpłacili na konto i dostarczyli osobiście, składamy serdeczne Bóg zapłać

- można było usłyszeć w kolejnych ogłoszeniach parafialnych w kościele na osiedlu Wojciechowice.

Również w innych ostrołęckich parafiach zdarzają się wpłaty na parafialne konta:

Kochani, te mury naszej parafialnej świątyni, są coraz piękniejszej, stęskniły się za Wami, nie mówiąc o nas księżach. Po raz pierwszy znaleźliśmy się w tej niecodziennej sytuacji. Bardo serdecznie dziękuję wam za więź z rodzimą parafią i nawiązany kontakt z naszą parafią przez Internet. To sprawia nam radość  tej naszej wspólnoty. Za wszelkie podpowiedzi bardzo serdecznie dziękujemy. Postaramy się, aby kontakt z Wami był jak najlepszy. Wzruszyły mnie Wasze wpłaty na konto z tytułem “taca”. Mam cichą nadzieję, że to wszystko się wkrótce skończy i wrócimy do normalności

- poinformował w wielkanocnych ogłoszeniach proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu ks. Witold Kamiński.

Sytuację najlepiej podsumowano podczas ogłoszeń w parafii św. Wojciecha: "Z takimi wiernymi Kościół na pewno nie zginie".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×