eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W czwartek dowiemy się, jak będzie wyglądała nowa hala sportowo-widowiskowa w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
Robert Juchniewicz prezentował wstępne założenia dot. nowej hali widowiskowo sportowej podczas spotkania w sierpniu ubiegłego roku Robert Juchniewicz prezentował wstępne założenia dot. nowej hali widowiskowo sportowej podczas spotkania w sierpniu ubiegłego roku
REKLAMA

W czwartek, w Urzędzie Miasta, odbędzie się konferencja prasowa dotycząca budowy nowej hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Witosa w Ostrołęce. W spotkaniu oprócz władz miasta wezmą także udział projektanci obiektu oraz przedstawiciele środowisk sportowych.

Jak już wcześniej informowaliśmy, przy ulicy Witosa maja stanąć dwie hale - obydwie w bezpośrednim sąsiedztwie obecnego stadionu. Pierwsza, mniejsza hala, ma mieć wielkość 30 m szerokości i 85 m długości. Przeznaczona będzie do uprawiania tenisa i sportów lekkoatletycznych, druga większa ma mieć 110m długości i 60 m szerokości. Będzie przystosowana do uprawiania wszystkich sportów oraz do organizacji wydarzeń kulturalnych.

Druga hala sportowo-widowiskowa będzie przystosowana do uprawiania wszystkich dyscyplin sportowych. Miasto chce, żeby był to budynek nowoczesny i bardzo ekonomiczny - generujący jak najmniejsze koszty utrzymania. Hala będzie wyposażona w nagłośnienie niezbędne do obsługi imprez sportowych oraz wydarzeń kulturalnych. Nowe biura w hali znajdzie Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej, który przeniesie się z hotelu przy ulicy Witosa. Planowane jest także uruchomienie nowoczesnej sali konferencyjnej, baru oraz salki do fizjoterapii lub siłowni. Hala będzie musiała spełniać wymagania wszystkich związków sportowych w Polsce.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×