2022-04-22T13:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

W gminie Łyse budują PSZOK [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3776
fot. Urząd Gminy Łysefot. Urząd Gminy Łyse
REKLAMA
1
0
3

Trwają prace budowlane Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów dla mieszkańców Gminy Łyse.  Realizacja zadania umożliwi prowadzenie racjonalnej gospodarki odpadami oraz kompleksowej selektywnej zbiórki wszystkich rodzajów odpadów powstających w gospodarstwach domowych, łącznie z odpadami niebezpiecznymi oraz budowlanymi.

Mieszkańcy gminy będą mieli możliwości bezpłatnego wypożyczenia przyczepek samochodowych lub zamówienia transportu bezpośrednio z domu. Pogłębiona, selektywna zbiórka odpadów komunalnych przyczyni się również do obniżenia bądź utrzymania na niskim poziomie stale rosnących kosztów w zakresie utrzymania zbiorowego systemu zbiórki i zagospodarowania odpadów komunalnych.

Infrastruktura budowanego punktu stanowić będzie bazę dla funkcjonowania Gminnej Jednostki Usług Komunalnych, włączając w to niezbędne pomieszczenia socjalne oraz zaplecze techniczne. Razem z działaniami inwestycyjnymi w ramach Rządowego Programu „Polski Ład” realizacja inwestycji przyczyni się do zbudowania nowoczesnej wielobranżowej gospodarki komunalnej w naszej gminie z perspektywami i możliwościami dalszego rozwoju, dzięki którym wzrośnie poziom, zakres i jakość usług świadczonych przez Gminną Jednostkę Usług Komunalnych. Pragniemy również zapewnić, że obiekt nie będzie „składowiskiem odpadów”, jak twierdzą nieprzychylni, lub co gorsza wysypiskiem. Gromadzone w punkcie odpady będą przechowywane wyłącznie w kontenerach, a kontenery znajdować się będą we wiatach. Po zapełnieniu kontener będzie na bieżąco wywożony w celu zagospodarowania zawartości w zewnętrznych instalacjach przetwarzania odpadów komunalnych. Między innymi w tym celu Gminna Jednostka Usług Komunalnych wyposażona zostanie w kolejny, duży samochód ciężarowy typu „hakowiec”, który umożliwi bieżący transport odpadów bez konieczności gromadzenia ich w PSZOK.
- informuje Kierownik GJUK – Andrzej Szymczyk.

Obecnie trwają prace murarskie w budynku administracyjno-socjalnym oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu. Obszar PSZOK został już wygrodzony i wyposażony w niezbędną podziemną infrastrukturę sieciową (przyłącza). Planowany termin oddania obiektu do użytku to grudzień 2022 r.
REKLAMA
Więcej o: Gmina Łyse, PSZOK
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×