eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"W krainie puzzli i szkatuł" - kreatywne warsztaty dla dzieci w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4036
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W sobotę, 27 stycznia 2024 roku, w centrum kreatywnej zabawy “Hoopla w klocki” w Ostrołęce odbyły się bezpłatne warsztaty dla dzieci pod hasłem "W krainie puzzli i szkatuł".

W warsztatach wzięło udział kilkadziesiąt dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak powstają puzzle i szkatułki. Uczyli się również, jak samodzielnie wykonać te przedmioty.

Dzieci rozpoczęły od przygotowania materiałów. Następnie pod okiem instruktorów przystąpiły do pracy. Najmłodsi uczestnicy wykonywali proste puzzle, starsi natomiast mogli spróbować swoich sił w tworzeniu bardziej skomplikowanych kompozycji.

Zadaniem kolejnej grupy było ozdobienie szkatułek na drobne przedmioty z wykorzystaniem techniki decoupage.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały swoje prace, a ich uśmiechnięte twarze świadczyły o tym, że świetnie się bawiły.

Cieszymy się, że tak wiele dzieci wzięło udział w naszych warsztatach. To pokazuje, że zainteresowanie kreatywnym spędzaniem czasu wolnego wśród najmłodszych jest duże. Cieszymy się również, że mogliśmy współpracować z ostrołęckim centrum kreatywnej zabawy oraz samorządem Mazowsza. To dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony życzliwych osób udało się nam przygotować takie ciekawe zajęcia.

mówi Mariusz Mierzejewski, miejski radny, pomysłodawca i jeden z organizator warsztatów.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy jako samorząd województwa mazowieckiego wziąć udział w tych warsztatach w roli partnera. To była dla nas świetna okazja, aby zachęcić dzieci do kreatywnego spędzania czasu wolnego, bez uciekania w smartfony czy mało korzystny dla umysłu młodego człowieka wirtualny świat gier. Dzieci były bardzo zaangażowane w pracę i widać było, że świetnie się bawiły. Jesteśmy przekonani, że te warsztaty pozostaną w ich pamięci na długo.

- mówi Mariusz Popielarz, dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Warsztaty "W krainie puzzli i szkatuł" były doskonałą okazją dla dzieci do rozwijania swojej kreatywności i umiejętności manualnych. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak powstają puzzle i jak pomysłowo ozdobić szkatułki, a także sami spróbowali swoich sił w ich tworzeniu. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, co pokazuje, że zainteresowanie kreatywnym spędzaniem czasu wolnego wśród najmłodszych jest duże.

Partnerem wydarzenia był samorząd województwa mazowieckiego.

zdjecie

REKLAMA
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12  13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×