2017-07-13T18:23:20+02:00 eOstroleka.pl
Region,

W Łomży seniorzy będą jeździć autobusami za darmo

REKLAMA
fot. lomza.plfot. lomza.pl
REKLAMA

Podczas środowej sesji Rada Miasta w Łomży przychyliła się do propozycji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, by seniorzy bezpłatnie korzystali z przejazdów komunikacją miejską. Przepisy zaczną obowiązywać od 1 listopada br.

Do bezpłatnych przejazdów będą uprawnione osoby po 60. roku życia, posiadające Łomżyńską Kartę Seniora i rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych jako mieszkańcy Łomży.

zdjecie 300
- Zależy mi, aby z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską korzystali mieszkańcy naszego miasta. Chcę, by było ono przyjazne seniorom i w ten sposób doceniało ich dotychczasowy wkład w rozwój Łomży – mówi Mariusz Chrzanowski.

Aby skorzystać z ulgi konieczne jest wyrobienie Karty Seniora. Można to zrobić w Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego przy ul. Farnej 1 w Łomży. Następnie trzeba udać się do siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ul. Spokojnej i przedłożyć kserokopię pierwszej strony PIT z prezentatą (pieczęcią z datą) Urzędu Skarbowego w Łomży. Elektroniczny bilet "zerowy" zostanie wydany po około dwóch tygodniach od złożenia wniosku.

Oprócz seniorów, z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Łomży będą mogły korzystać dzieci i młodzież niepełnosprawna ucząca się w szkołach i placówkach określonych w ustawie Prawo Oświatowe oraz opiekun. Ulga będzie obowiązywała przy przejazdach z miejsca zamieszkania do przedszkola, szkoły, zakładu opieki zdrowotnej czy ośrodka rehabilitacji i z powrotem – na podstawie legitymacji osoby niepełnosprawnej lub orzeczenia o niepełnosprawności dziecka oraz zaświadczenia wydanego przez placówkę oświaty lub służby zdrowia dla opiekuna. Rada Miejska przymierza się jednak do tego, aby znieść ograniczenia w bezpłatnym podróżowaniu komunikacją miejską osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 707
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×