eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W Multicentrum powstanie laboratorium eksperymentu i nie tylko

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
REKLAMA

W budynku dworca kolejowego trwają prace remontowe. Na osiedlu Stacja powstanie Centrum technologii informacyjno - komunikacyjnych.

Multicentrum będzie posiadało laboratorium eksperymentu, w którym zajęcia skierowane będą do dzieci w wieku 7-15 lat. Przeprowadzane będą eksperymenty z biologii, chemii i fizyki przy wykorzystaniu systemu sensorów NEUROLOG.

W budynku ponadto znajdować się będą trzy tematyczne laboratoria oraz pracownia kreatywności LEGO.

 

Laboratorium programowania gier komputerowych:

• Warsztaty programowania, grupa wiekowa 6-11 lat – języki programowania wizualnego - warsztaty oparte są na wizualnych językach programowania. Pozwalają realizować projekty, w których dzieci tworzą proste gry wideo i animacje.

• Warsztaty programowania, grupa wiekowa 12-16 lat – program Scratch Visual i języki programowania tekstowego - warsztaty oparte są na językach programowania wizualnego i tekstowego. Program jest przeznaczony nie tylko dla uczniów a także dla dorosłych, pozwala realizować projekty, w których uczestnicy tworzą gry wideo, aplikacje i strony internetowe.

 

Laboratorium robotyki i programowania:

• Warsztaty z robotyki LEGO WeDO, grupa wiekowa 6-11 lat - Warsztaty oparte są na zestawach konstrukcyjnych LEGO WeDo do nauczania programowania. Pozwalają one realizować projekty z zakresu robotyki i programowania podstawowego. Każdy projekt składa się z budowania prostego robota i pisania kodu do sterowania nim.

• Warsztaty z robotyki LEGO Mindstorms, grupa wiekowa 12-16 lat. - Warsztaty oparte są na zestawach konstrukcyjnych LEGO Mindstorms i zestawach Makeblock Mbot do nauczania programowania. Program przeznaczony pozwala realizować projekty z zakresu robotyki i programowania podstawowego.

 

Laboratorium sztuki:

• Warsztaty artystyczne, grupa wiekowa 6-11 lat – nagrywanie i edytowanie materiałów wideo, program warsztatów pozwala na realizację projektów, w których dzieci nagrywają filmy i edytują je w celu osiągnięcia animacji poklatkowej. Każdy projekt składa się z przygotowania sceny, oświetlenia, nagrywania filmu i edycji wideo.

• Warsztaty artystyczne, grupa wiekowa 12-16 lat – nagrywanie i edytowanie materiałów wideo - uczniowie nagrywają i edytują filmy nagrane za pomocą dronów. Każdy projekt składa się z nagrywania i edycji filmów, a także komponowania muzyki do filmu. Warsztaty są wyposażone w 6 profesjonalnych dronów z akcesoriami, wykorzystywanych do nagrywania materiałów wideo, sprzętu niezbędnego do komponowania i nagrywania muzyki, a także profesjonalnego aparatu i drukarki 3D.

 

Laboratorium kreatywności:

• Warsztaty kreatywności LEGO Duplo, grupa wiekowa 4 – 11 lat - Warsztaty oparte są na zestawach konstrukcyjnych LEGO Duplo i System. Program warsztatów pozwala realizować projekty zachęcające do rozwoju kreatywności. Każdy projekt składa się z budowy tablicy, opartej na opowiadanej przez nauczyciela historii.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×