eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W niedzielę finały koncert III Ostrołęckich Dni Muzyki Organowej i Kameralnej

REKLAMA
zdjecie 8404
REKLAMA
zdjecie 8404

Przed nami ostatni koncert tegorocznej edycji festiwalu „Per musicam ad Deum”. 12 czerwca (niedziela) o godz.19.00 w  Kościele  Nawiedzenia N.M.P. (Fara) wystąpi z koncertem muzyki oratoryjnej:    

Aleksandra Gudzio -  mezzosopran
Karol Samsel-  narrator
oraz
Chór Magnificat
i Orkiestra Festiwalowa
pod dyrekcją
Piotra Pałki
i Huberta Kowalskiego
w  programie:

Św. Jan Paweł II - Tryptyk Rzymski cz. II Medytacje nad Księgą Rodzaju – muz. Piotr Pałka
Kantata  O Miłosierdziu Bożym  -  muz.  Hubert Kowalski
PIOTR PAŁKA- absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1993 roku komponuje i opracowuje utwory chóralne, które można usłyszeć m. in. w bazylice dominikanów czy franciszkanów w Krakowie. Uczestniczy czynnie w odnowie muzyki liturgicznej, prowadząc liczne warsztaty muzyczno - liturgiczne na terenie całej Polski i za granicą (Niemcy).
15 października 2005 odbyła się premiera Tryptyku Rzymskiego Jana Pawła II, w opracowaniu muzycznym Piotra Pałki..

HUBERT KOWALSKI - dyrygent, kompozytor, producent muzyczny, Prowadziwarsztaty wokalne i instrumentalne w całej Polsce oraz poza jej granicami. Przez kilkanaście lat pracował z Chórem Polskiego Radia. Dyryguje kompozycje własne oraz dzieła mistrzów współpracując z rozmaitymi orkiestrami - Filharmonii Podkarpackiej, Dolnośląskiej, Łódzkiej, Częstochowskiej, Śląskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Symfoniczną Orkiestrą Narodowego Forum Muzyki, Orkiestrą Kameralną Archetti. Od 2007 roku prowadzi założoną przez siebie Icon Orkiestra, z którą realizował projekty z Michałem Urbaniakiem, Joachimem Menclem, Piotrem Baronem, Raz Dwa Trzy, New Life M. Jest liderem grupy Tylko Ty składającej się z szczególnie uzdolnionych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Od 5 lat dyryguje orkiestrą podczas największego w Europie koncertu uwielbienia - Jednego Serca, Jednego Ducha - w Rzeszowie. Jest producentem wielu koncertów realizowanych dla Polskiego Radia i Telewizji. Poprowadził chór i orkiestrę podczas nagrania Hymnu Światowych Dni Młodych - Kraków 2016.

ALEKSANDRA GUDZIO- mezzosopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu (2010). Już w trakcie nauki w szkole muzycznej zdobyła III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Śpiewu (2004) oraz I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. A. Kucingisa w Wilnie (2005). Stypendystka Ministra Kultury (2005). W trakcie studiów brała udział w koncertach Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego (w 2007 i 2010 roku). W listopadzie 2010 roku została finalistką IX Międzyuczelnianego Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. E. Kossowskiego w Warszawie. Czynnie uczestniczyła w mistrzowskich kursach wokalnych w Polsce i za granicą. Od września 2011 jest pedagogiem śpiewu w PSM I i II st. w Olsztynie oraz w PSM I i II st. w Ostrołęce. W czerwcu 2013 zdobyła wyróżnienie w II Konkursie Wokalnym w Mławie. Jest finalistką VIII Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Wokalnej Złote Głosy Mazowsza (2013). Zdobyła drugie miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w ramach Letniej Akademii Śpiewu - Sopot 2013.

KAROL SAMSEL- Doktor Wydziału Polonistyki, doktorant filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Poeta i krytyk literacki, autor siedmiu tomów wierszy, laureat Nagrody im. Władysława Broniewskiego, zwycięzca wielu konkursów poetyckich. Zdobył I miejsce w XXXII konkursie o nagrodę „Jesiennej Chryzantemy”, I miejsce w XV ogólnopolskim konkursie im. D. Maliszewskiego. W 2011 zwyciężył w "Pierwszym Turnieju Jednego Wiersza" im. Wandy Karczewskiej. Redaktor „Zeszytów Poetyckich”. Członek Związku Literatów Polskich. Autor książki Norwid-Conrad, Epika w perspektywie modernizmu. Pochodzi z Ostrołęki.

CHÓR "MAGNIFICAT" - działa od października 2013 roku. Jego założycielem i dyrygentem jest organista parafii Nawiedzenia N.M.P. W Ostrołęce - Piotr Gawroński. Chór Magnificat jest chórem mieszanym występującym w składzie: soprany - Aleksandra Gawrońska, Milena Grzybowska, Aneta Łyszkowska, Anna Mrozek-Majkowska, Katarzyna Waśkiewicz ; alty - Elżbieta Dąbrowska, Mariola Gawrońska, Katarzyna Grzybowska, Marta Gołębiewska-Startek ; tenory - Mirosław Łyszkowski, Jacek Morawski, Dariusz Świtaj, Michał Waśkiewicz ; basy - Krzysztof Burzycki, Artur Dąbrowski, Artur Grzybowski, Krzysztof Żebrowski. Chór koncertował w dwóch poprzednich edycjach festiwalu a także w III Festiwalu Tykocin Królewskie Śpiewanie (2015). W styczniu 2016 r. wystąpił z koncertem kolęd w Radiu Nadzieja.

Festiwal obywa się przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Ostrołęki, Starostwa Powiatowego oraz grupy lokalnych sponsorów. Patronat honorowy sprawują  Prezydent Miasta Ostrołęki oraz Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×