eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

W Olszewie-Borkach śpiew pieśni patriotycznych połączył pokolenia [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Uroczyście, godnie i wielopokoleniowo obchodzono dziś w Olszewie-Borkach 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Była msza święta w intencji bohaterów walczących o wolność ojczyzny, był przemarsz na plac Niepodległości i złożenie kwiatów oraz wspólne, międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych.

W Olszewie-Borkach uroczystości związane z przypadającym na 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości rozpoczęły się w miejscowym kościele od nabożeństwa w intencji ojczyzny i jej obrońców. Następnie grupa mieszkańców i samorządowcy na czele z wójt Anetą Larent i przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Grala przemaszerowali na skwer Niepodległości. Tu odśpiewano hymn i złożono kwiaty pod pomnikiem w hołdzie żołnierzom, którzy w walce o naszą wolność oddali własne życie.

Po części oficjalnej uroczystości świętowanie Dnia Niepodległości przeniesiono do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Na scenie wystąpiły dwa pokolenia mieszkańców Olszewa-Borek - grupa dzieci i młodzieży z miejscowej szkoły podstawowej oraz grupa seniorów z Klubu Senior+.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×