eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

W Olszewo-Borkach powstał skwer i pomnik dla uczczenia 100-lecia niepodległości [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7679
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 7679

Uroczyste odsłonięcie oraz poświęcenie pomnika na Skwerze Niepodległości było jednym z głównych punktów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Olszewo-Borkach.

Wcześniej odbyła się msza św. w kościele NMP Królowej Polski z udziałem sztandarów szkół oraz straży pożarnej, władz powiatu ze starostą Stanisławem Kubłem, radnymi powiatu, wójtem gminy Krzysztofem Szewczykiem i pracownikami urzędu gminy. Po mszy w intencji Ojczyzny, odprawionej przez ks. proboszcza Krzysztofa Dylnickiego,  nastąpił przemarsz ulicami Olszewa-Borek na Skwer Niepodległości. Tam też nastąpiło jego odsłonięcie. Dokonali tego wójt Krzysztof Szewczyk, starosta Stanisław Kubeł, przewodniczący rady gminy Paweł Dębski oraz nadkom. Barbara Waszkiewicz z KMP w Ostrołęce. Następnie pod pomnikiem delegacje złożyły kwiaty. Starosta przypomniał o tym jak wielu Polaków musiało przelać krew, byśmy mogli żyć w wolnej, niepodległej ojczyźnie i w jaki sposób teraz możemy wyrażać swój patriotyzm, budując nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się Polskę.

Dalsza część rocznicowych uroczystości miała miejsce w GOK-u. Tam też zostały wręczone nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Historycznego oraz Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Odbyła się również prelekcja okolicznościowa dra Marka Niewiadomskiego. Nie zabrakło także wspólnie śpiewanych pieśni legionowych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×