eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W Ostrołęce trwa zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską ws. nauczania historii w szkołach

REKLAMA
zdjecie 3183
zdjecie 3183
fot. ksd.media.pl fot. ksd.media.pl
REKLAMA
Ostrołęka jest jednym z miast, które przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Przywracamy lekcje historii do szkół”. W ramach akcji zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem Ustawy przywracający lekcje historii w polskich liceach.

Na stronie www.przywracamyhistorie.pl czytamy:
Polski rząd rozporządzeniem minister edukacji z dnia 7 lutego 2012 roku w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych – wyrzuca z liceów obowiązkowe lekcje historii. Od 1 września 2012 roku polska młodzież, która po I roku nauczania nie zdecyduje się na maturę z historii - czyli ok. 88 proc. uczniów – kończy nauczanie historii. Zamiast tego proponuje się dziwaczne połączenie lekcji WOS-u, przysposobienia obronnego oraz historii o nazwie „historia i społeczeństwo”. Kiedy szczegółowo przyjrzymy się modułom tego przedmiotu okaże się, że młodzi Polacy zamiast wiedzy o Powstaniu Warszawskim będą się uczyć modułu: „kobieta i mężczyzna, rodzina”, albo zamiast wiedzy o „Żołnierzach Wyklętych” mogą natrafić na moduł „swojskość i obcość”, bądź też zamiast wiedzy o wielkim zwycięstwie rodaków w wojnie polsko-bolszewickiej natrafią na moduł „język, komunikacja i media”.

Wobec powyższego przedstawiamy Państwu obywatelski projekt Ustawy przywracającej lekcje historii w polskich liceach. Musimy, bez względu na dzielące nas różnice, zintegrować się wokół ważnej sprawy, będącej polską racją stanu! Pokażmy, że jest nas tysiące i nie damy wyjałowić polskości z naszej młodzieży. Zbierajmy podpisy pod tą Ustawą, gdzie się tylko da!

Budowanie poczucia wspólnoty i więzi pomiędzy rodakami może odbywać się tylko poprzez znajomość polskiej historii, która jest nauczycielką życia. Jest drogowskazem i przestrogą, jest budowanym przez lata zbiorem mądrości, którego nie można przekreślić za pomocą jednego rozporządzenia.

Im więcej nas zaangażuje się w zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przywracającym lekcje historii w polskiej szkole, tym większa szansa, że uda się nam ocalić poczucie tożsamości narodowej wśród polskiej młodzieży.

Zróbmy to wspólnie dla dobra przyszłych pokoleń Polaków, niech będą dumni z tego, że są Polakami i z wielkiego dorobku swoich przodków.


- Przyłączając się do tej akcji chcemy uczulić społeczeństwo na zagrożenia jakie niosą za sobą próby ograniczenia programu nauczania historii w polskich szkołach - powiedział nam Ryszard Żukowski, ostrołęcki radny.

W Ostrołęce podpisy można składać w Gimnazjum Klasycznym stowarzyszenia Rodzina Polska przy ul. Szwedzkiej 2 w godz. od 9 do 14 oraz w biurze Radia Maryja przy ostrołęckim Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w godz. od 17 do 18.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×