eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W Ostrołęce życie... jak w Madrycie

REKLAMA
zdjecie 7237
fot. pixabay/IMGWfot. pixabay/IMGW
REKLAMA
zdjecie 7237
Posłuchaj

Temperatury w naszym regionie w ostatnich dwóch dniach są niemal takie same jak w stolicy Hiszpanii. IMGW drugi dzień z rzędu wskazuje to miasto, jakie jedno z najcieplejszych miejsc w całej Polsce.

Nad Polską dotarły ostatnio mocne upały - temperatura oscyluje wokół 35 stopni Celsjusza. W środę 16 sierpnia na stacji synoptycznej w Ostrołęce odnotowano 34,5 stopnia i był to znów jeden z najwyższych wyników w całej Polsce. "Było to o 1,2°C chłodniej niż wczoraj w tym miejscu" - odnotowuje IMGW.

Nieco wyższe wyniki zanotowano na stacjach automatycznych: najgoręcej było w Pułtusku - 34,7 stopnia, goręcej niż w Ostrołęce było też w Grudziądzu: 34,6 stopnia.

Podobne temperatury, jak ostatnio w Ostrołęce, notuje się w słonecznej Hiszpanii. Wiemy już więc, co to znaczy "życie, jak w Madrycie". 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×