eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W polityce bez zmian: znów mówią o Ostrołęce. Tym razem poseł Szczerba

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
REKLAMA

Kolejny poseł Koalicji Obywatelskiej nawiązał do rozbiórki, jaka prowadzona jest na budowie elektrowni Ostrołęka C. Tym razem po to, by "wbić szpileczkę" Kancelarii Prezydenta.

Elektrownia C w Ostrołęce, której budowa wstrzymana została w ubiegłym roku, miała być pierwotnie zasilana węglem. Projekt ten został jednak zawieszony z powodu problemów w finansowaniu inwestycji oraz w związku z kwestiami środowiskowymi. Gdy jeden z inwestorów – Grupa Energa – przejęta została przez koncern PKN Orlen, zapadła decyzja o zmianie sposobu zasilania elektrowni z węgla na gaz. Wpływ na taką decyzję miało wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu, czyli bardziej restrykcyjna polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Obecnie rozbierane są niepotrzebne elementy budowy elektrowni węglowej. Dotychczasowa budowa kosztowała ponad miliard złotych.

Dzięki elektrowni, nazwa naszego miasta jest odmieniania przez wszystkie przypadki przez polityków, w szczególności tych z opozycji. Konferencje prasowe organizowane były zarówno w Ostrołęce, jak i w budynku Sejmu. Choć nasze miasto wolałoby pewnie lepszą reklamę...

Tym razem do Ostrołęki C nawiązał poseł Michał Szczerba. W odpowiedzi na wiadomość Kancelarii Prezydenta, w której informowano o powołaniu zespołu ds. opracowania projektu ustawy ws. odbudowy Pałacu Saskiego, poseł Koalicji Obywatelskiej zapytał: "Powołał już zespół do rozbiórki elektrowni Ostrołęka?".Odpowiadając posłowi Szczerbie: zespołu raczej jeszcze nie ma, ale rozbiórka pylonów na terenie placu budowy elektrowni Ostrołęka C idzie prężnie. Wieże z każdym dniem są coraz mniejsze.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×