eOstroleka.pl
Region,

W Przasnyszu pobiegli „Tropem Wilczym” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3946
fot. ePrzasnysz.plfot. ePrzasnysz.pl
REKLAMA
Posłuchaj
Około 100 mieszkańców Przasnysza pobiegło „Tropem Wilczym” upamiętniając w ten sposób Żołnierzy Wyklętych. W biegu uczestniczyli między innymi: strażacy, policjanci, wojskowi, mieszkańcy miasta i powiatu a wśród nich dzieci i młodzież.

Impreza zorganizowana została wspólnie przez Jednostkę Wojskową 5599 i Miasto Przasnysz pod Honorowy Patronatem Burmistrza Miasta Przasnysza.

Dystans, jaki pokonali biegacze to 1963 m, co symbolizuje rok, w którym zmarł Józef Franczak pseudonim "Lalek", ostatni Żołnierz Wyklęty, zabity przez Służby Bezpieczeństwa i ZOMO. W rozpoczęciu uroczystości brał udział także Krzysztof Bieńkowski, kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, który do udziału zachęcił swoich dwóch synów.

Każdy uczestnik biegu otrzymał na pamiątkę koszulkę startową oraz okolicznościowy medal wręczany przez Burmistrza Waldemara Trochimiuka i Dowódcę Jednostki płk Mariusza Gułaj.

Po ukończonym biegu na wszystkich biegaczy czekał ciepły posiłek jakim była żołnierska grochówka oraz ciepłe napoje. Podczas imprezy nie zabrakło dodatkowej atrakcji w postaci możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego oraz stanowiska przygotowanego przez Grupę Rekonstrukcyjną „14 Pułk Strzelców Syberyjskich”.

Bieg Tropem Wilczym rozpoczął Przasnyskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca.

źródło: ePrzasnysz.pl



Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 3946
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×