zdjecie 145
zdjecie 145
2020-09-21T18:47:54+02:00 eOstroleka.pl
Region,

W Przasnyszu powstanie Ośrodek Badań Lotniczych

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
2
0
2

Marszałek Adam Struzik wraz z władzami Politechniki Warszawskiej wmurował kamień węgielny pod budowany na przasnyskim lotnisku Ośrodek Badań Lotniczych. Powstanie laboratoriów i poligonu doświadczalnego, głównie dla dronów, zostanie sfinansowane przy udziale środków unijnych.

Politechnika stawia na badania
Pod Przasnyszem powstaną laboratoria i poligon doświadczalny, głównie dla dronów. Będzie się tu mieścić także centrum badań i obróbki danych z lotów pomiarowych, system monitoringu dronów, laboratoria (m.in. laboratorium samolotów i napędów, laboratorium pomiarowe, komputerowo-obliczeniowe) oraz hangary, służące pracom nad systemami bezzałogowymi. Utworzenie zaplecza badawczego na terenie lotniska w Sierakowie pozwoli na wykonywanie m.in. badań naukowych i prac rozwojowych z zakresu systemów bezzałogowych, lotnictwa, nowoczesnych technologii materiałowych oraz energetyki. Dzięki inwestycji umocni się renoma Politechniki Warszawskiej i rozwinie się jej działalność, a także wzrośnie zdecydowanie potencjał Przasnyskiej Strefy Gospodarczej, która ma szansę stać się prawdziwym zagłębiem nowatorskiej myśli technicznej.

Szansa dla regionu
– Gratuluję tak owocniej współpracy Politechniki Warszawskiej z powiatem przasnyskim, od którego uczelnia nabyła w ubiegłym roku lotnisko w Sierakowie, na obszarze Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. Realizacja projektu pn. „Terenowy poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim” to niezwykle cenna inicjatywa.  Cieszę się, że PW mogła otrzymać dofinansowanie na to szeroko zakrojone przedsięwzięcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Jest to bowiem projekt wyjątkowo ważny nie tylko dla prężnego rozwoju Państwa uczelni, lecz także powiatu przasnyskiego i całego północnego Mazowsza – podkreślił marszałek Adam Struzik.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×