2023-01-16T12:21:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

W tym miejscu powstanie nowa droga łącząca Ostrołękę z Dzbeninem

REKLAMA
zdjecie 208
zdjecie 208
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
4
2
22

Ostrołękę i Dzbenin, a co za tym idzie Kamiankę i Korczaki połączy nowa droga, która zgodnie z planem będzie przebiegać pod mostem kolejowym. To skróci mieszkańcom gminy Rzekuń dojazd do miasta o kilka kilometrów.

Obecnie trwają prace projektowe stanowiące kolejny etap na drodze do szybszego, krótszego i bezpiecznego połączenia między Ostrołęką a Dzbeninem. Projektowana droga ma przebiegać wzdłuż Narwi i pod kompleksowo przebudowanym mostem kolejowym. łączna długość projektowanego odcinka ma wynieść około 2,5 kilometra. Projektowane są też publiczne i indywidualne zjazdy do nieruchomości. Jezdnia ma mieć szerokość około 6 metrów, będzie więc spełniała wymagane standardy bezpieczeństwa.

Budowa nowego połączenia komunikacyjnego to kolejne wyzwanie inwestycyjne, które będzie realizowane na terenie msc. Dzbenin. To zadanie, które przyczyni się do dalszego rozwoju naszego regionu. Droga będzie stanowić najkrótszy łącznik z miastem i pozwoli na wzmocnienie spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej. Szlak komunikacyjny o zasięgu powiatowym przechodzący przez gminę Rzekuń i miasto Ostrołęka będzie spełnieniem społecznych oczekiwań. Choć mieszkańcy miejscowości położonych przy tej drodze, w tym Kamianki, Korczak i Dzbenina obecnie mogą dostać się do Ostrołęki przez osiedle Pomian, to trasa ta jest dłuższa o co najmniej kilka kilometrów. Budowa nowego połączenia pod mostem kolejowym jest zatem inwestycją bardzo potrzebną.

- mówi wójt gminy Rzekuń, Bartosz Podolak.

Pierwszym krokiem zmierzającym do budowy drogi nowej “powiatówki” było wykonanie w 2021 r. sieci kanalizacyjnej, od Szkoły Podstawowej w Dzbeninie w kierunku miasta. Zadanie objęło blisko dwukilometrowy odcinek i kosztowało ok. 1 830 000,00 zł, z czego 1 500 000,00 zł stanowiło dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zadanie pozwoliło na odblokowanie działek przeznaczonych pod budowę i dało zielone światło dla powstania tam dużego osiedla domów jednorodzinnych. Część terenów to tereny zalewowe, na których istniała możliwość zabudowy wyłącznie w momencie zrealizowania sieci kanalizacyjnej. Tego zadania podjął się nasz samorząd. Zakończenie inwestycji dla obecnych i przyszłych mieszkańców to bardzo dobra wiadomość. W 2021 r. droga w kierunku Ostrołęki, decyzją Rady Gminy Rzekuń i Zarządu Powiatowego w Ostrołęce, przeszła pod Starostwo Powiatowe. To pozwoliło na rozpoczęcie prac projektowych tego odcinka.

- dodaje wójt Podolak.

 

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×