zdjecie 65
2017-03-09T11:38:41+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W tym roku w Ostrołęce prawo jazdy straciło ponad 50 kierowców

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Ostrołęcka policja wciąż walczy z piratami drogowymi, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordziści potrafią zbliżyć się do trzykrotności dozwolonej prędkości, nie zważając na rejony blisko szkół czy przejścia dla pieszych. W naszym mieście od początku roku zatrzymano już ponad 50 praw jazdy.

Niestety, policjanci z ostrołęckiej ,, drogówki” kontrolując prędkość za pomocą, m.in. mierników prędkości, bądź przy użyciu nieoznakowanego pojazdu niemal codziennie zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących dla których przepisy ruchu drogowego stanowią tylko pusty zapis w kodeksie.

- Jadąc musimy zdawać sobie sprawę, że odpowiadamy nie tyko za siebie, pasażerów, których wieziemy, ale też za innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że pieszy z konfrontacji z autem zawsze jest na ,, przegranej pozycji”, a nawet najbardziej nowoczesne auto nie zatrzyma się w miejscu. Zwracamy się także z prośbą do pieszych, aby stosowali się do obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, ale też dla własnego bezpieczeństwa także poza nim. Podarujmy taką opaskę odblaskową, czy kamizelkę naszym bliskim, a być może uratujemy im takim prezentem życie - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Od początku bieżącego roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali 52 prawa jazdy. 50 z nich zostało zatrzymane właśnie za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, wielu z zatrzymanych kierowców poruszało się z prędkościami zbliżonymi nawet do 120 – 130 km/h w miejscach, gdzie w pobliżu znajdowały się szkoły i przejścia dla pieszych. 2 blankiety praw jazdy zostały zatrzymane fakultatywnie, wobec kierowców, którzy w sposób rażący nie stosowali się do obowiązujących przepisów.

- Zmniejszenie liczby wypadków drogowych i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu jest naszym priorytetem. Dlatego informujemy, że dla osób, którzy w dalszym ciągu będą traktowali drogę publiczną, jak tor wyścigowy, bądź będą wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu nie będzie taryfy ulgowej. Stosujmy się do ograniczeń prędkości bez względu na do, czy poruszamy się w obszarze zabudowanym, jak i poza nim, tym samym szanujmy swoje prawo jazdy zdobyte niejednokrotnie z dużym poświęceniem czasu - kończy rzecznik ostrołęckiej policji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×