2021-06-27T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W wywiadach padają mocne słowa. Poseł Czartoryski rozprawia się z PiS

REKLAMA
REKLAMA
3
22
54

Odejście posła Arkadiusza Czartoryskiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości wywołało ogromne poruszenie na scenie politycznej w Polsce. Parlamentarzysta z Ostrołęki jest rozchwytywany przez media: w wywiadach padają mocne słowa. Czartoryski powiedział, że nie żałuje odejścia z PiS, a co najwyżej tego, że zrobił to zbyt późno.

Poseł Arkadiusz Czartoryski z Ostrołęki w piątkowe popołudnie zszokował niejednego obserwatora polskiej sceny politycznej. Wraz z dwójką innych posłów opuścił klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Nie szczędził przy tym krytyki partii rządzącej. O PiS wypowiada się krytycznie także w kolejnych wywiadach.

- Jeśli czegoś żałuję, to nie tego, że odchodzę, ale że robię to tak późno - powiedział poseł Czartoryski w rozmowie z serwisem Salon24.pl.

Jako jeden z powodów podaje, że "w Prawie i Sprawiedliwości już od kilku lat brak jest rzetelnej dyskusji". - Sprowadzało się ją jedynie do smsa z poleceniem dyscypliny w głosowaniach i obecności. Miejsca na dyskusję wewnętrzną nie było w ogóle - argumentuje Czartoryski, dodając:

W PiS wszelka dyskusja sprowadzona jest do smsa z rozkazem bądź tak jak w moim przypadku, straszenia, ze ma się jakies ciemne, niewyjaśnione sprawy.

W innym wywiadzie - dla dorzeczy.pl - Czartoryski przyznaje: "Partia opuściła nas znacznie wcześniej, a nie my partię. Panuje tam zarządzanie poprzez zastraszanie".

Poseł ziemi ostrołęckiej nie ukrywa również, że jednym z kluczowych powodów, dla których opuścił klub PiS, jest kwestia rozbierania elementów węglowej elektrowni Ostrołęka C. Poseł był zwolennikiem kontynuowania inwestycji węglowej, wskazując, że miałaby być to elektrownia spełniająca najwyższe normy i być "najczystsza w Polsce". Tymczasem, prezes Orlenu Daniel Obajtek wskazał podczas niedawnej wizyty w Ostrołęce, że "straty kontynuowania węglowej inwestycji są większe niż jej zaprzestanie".

Źródło: salon24.pl, dorzeczy.pl, eostroleka.pl
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×