2019-08-21T09:17:01+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wakacyjna profilaktyka ostrołęckiej policji. Mundurowi nie ustają w działaniach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

W okresie wakacji niemal w każdy weekend odbywają się rodzinne festyny i imprezy plenerowe, w których z akcjami profilaktycznymi uczestniczą również funkcjonariusze ostrołęckiej policji. Wydarzenia te to doskonała okazja to promocji bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunków Policji przeprowadzali podczas ostatnich festynów i pikników rodzinnych kampanie informacyjno-edukacyjne „Narkotyki i dopalacze zabijają” i „Bezpieczne kąpielisko” oraz „Bezpieczne wakacje”.

Działania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, „Bezpieczne kąpielisko” i „Bezpieczne wakacje” ukierunkowane są na przeciwdziałanie uzależnieniom, tonięciom i utonięciom oraz wszelkiego rodzaju nieszczęśliwym zdarzeniom podczas wakacyjnego wypoczynku.

Mieszkańcy naszego miasta i powiatu, podczas tego typu imprez otrzymują od policjantów ulotki przestrzegające przed zażywaniem różnego rodzaju środków odurzających, nadużywaniem alkoholu oraz niewłaściwym zachowaniem nad wodą czy też w miejscu zamieszkania.

Ciekawostką są alkogogle i narkogogle, z których każdy uczestnik festynu mógł skorzystać i sprawdzić, jak reaguje wzrok, a wraz z nim całe ciało na alkohol oraz narkotyki. Dodatkową atrakcją – nie tylko dla najmłodszych jest sprzęt policyjny (radiowóz, środki przymusu bezpośredniego, kamizelki i umundurowanie). Osoby w każdej grupie wiekowej chętnie przymierzają tego typu strój i oglądają sprzęt z bliska. Nie brakuje pytań o służbę w policji.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4