zdjecie 2866
zdjecie 2866
2019-03-23T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Wał carski" nie dla samochodów

REKLAMA
REKLAMA
5
9
60

Czy "wałem carskim" powinny poruszać się samochody? Zdania są podzielone. Rada osiedla Pomian, na czele z przewodniczącą, uważa, że tak. Natomiast prezydent Łukasz Kulik - podobnie jak trzech innych przewodniczących rad osiedli - jest innego zdania. Tym odcinkiem możemy pojechać, ale co najwyżej rowerem.

- Przez ostatnie lata zarówno Osiedle Pomian, jak i miejscowości Dzbenin, Korczaki, Kamianka bardzo rozbudowały się, powstało wiele nowych domów, wzrosła liczba mieszkańców. Fakt ten powoduje znaczne zwiększenie natężenia ruchu w kierunku Ostrołęki poprzez konieczność kilkukrotnego codziennego dojazdu do miasta. Przez ostatnie lata kilkakrotnie mieszkańcy i rada osiedla Pomian wnioskowała o zdjęcie zakazu ruchu i przywrócenie "wału carskiego" do użytku jako ciąg pieszo-jezdny. Znaki zostały zdjęte w 2017 roku w związku z remontem Al. Jana Pawła II na odcinku od ronda Honorowych Dawców Krwi do ronda Zbawiciela Świata. Zdjęcie znaków zakazu znacznie poprawiło komunikację w obrębie osiedli Pomian, Łęczysk, Stare Miasto, z pominięciem ulicy Goworowskiej. W związku z powyższym radni osiedla Pomian zwracają się z prośbą o nie montowanie znaków ponownie na odcinku tzw. "wału carskiego" pomiędzy ulicami Pomian i Modrzejewskiej - napisała we wniosku Anna Zaorska-Szklanko, przewodnicząca rady osiedla Pomian.

Okazało się jednak, że "wałem carskim" samochody jeździć nie będą.

- Droga łącząca ulicę Pomian z Modrzejewskiej od wielu lat stanowiła ciąg pieszy. Dopuszczenie w 2018 roku pojazdów samochodowych po tej drodze związane było z czasowymi zmianami w organizacji ruchu spowodowanymi inwestycjami drogowymi, które przyczyniły się do wzrostu natężenia ruchu pojazdów powodującymi zatory drogowe w rejonie ulic Pomian, Goworowskiej oraz Brata Zenona Żebrowskiego. Obecnie w związku z ustaniem okoliczności, o których mowa wyżej oraz na wiosek pana Czesława Bączka - przewodniczącego zarządu osiedla Bursztynowe - z dnia 6.12.2018 r. podjąłem decyzję o przywróceniu organizacji ruchu polegającej na wprowadzeniu zakazu ruchu dla pojazdów samochodowych na tzw. "wale carskim" z dopuszczeniem ruchu rowerowego - odpowiedział prezydent Łukasz Kulik.

Prezydent poinformował też, że zarządy osiedli Łęczysk, Sienkiewicza i Śródmieścia są przeciwne dopuszczeniu ruchu pojazdów po tym odcinku drogi.  

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×