zdjecie 7612
zdjecie 7612
2020-10-23T13:37:47+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Walka z koronawirusem w województwie mazowieckim - apel do personelu medycznego

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

W związku z planem uruchomienia kolejnego szpitala tymczasowego w Warszawie Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zwraca się z apelem do kadry medycznej o zgłaszanie się do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym, ale także w innych placówkach zajmujących się leczeniem pacjentów z COVID-19.

W tym celu można przesłać zgłoszenie na adres: ochotnicy@mazowieckie.pl. Tą drogą można przesłać też pytania dotyczące delegowania do pracy przy przeciwdziałaniu epidemii. Tą drogą można przesłać też pytania dotyczące delegowania do pracy przy przeciwdziałaniu epidemii. Szczegółowe informacje są dostępne w zakładce: Zgłoszenia kadry medycznej - przeciwdziałanie COVID-19.

Wojewoda Mazowiecki 12 października br. przesłał pisma do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i Płocku oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie, Ostrołęce, Radomiu, Ciechanowie, regionu siedleckiego i płockiego z prośbą o wsparcie w procesie wydawania decyzji dotyczących oddelegowania lekarzy i pielęgniarek do szpitali i na oddziały, które leczą pacjentów z SARS-CoV-2, w celu współpracy mającej na uwadze eliminację ryzyka wydawania decyzji osobom, które ustawowo są z niej wyłączone.

Fundamentem opieki nad pacjentem jest personel medyczny. Dlatego przygotowane są zmiany ustawowe, które  zapewnią korzystniejsze warunki wynagrodzenia dla lekarzy, pielęgniarek, opiekunów, którzy zajmują się walką z Covid. Rząd konsekwentnie dąży do wzmacniania służby zdrowia. Świadczą o tym konkretne decyzje – takie jak zwiększenie liczby miejsc dostępnych dla studentów na specjalizacjach, czy zwiększanie nakładów z budżetu państwa na finansowanie służby zdrowia.  
- informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Obecna sytuacja jest ogromnym wyzwaniem dla służby zdrowia, ale dzięki współpracy wielu podmiotów – służb wojewody, dyrektorów szpitali, samorządów i przede wszystkim personelu medycznego, który jest na pierwszej linii walki z koronawirusem – wciąż udaje się nam pokonywać trudności. Chcemy być gotowi na różne scenariusze, dlatego ruszyły prace związane z uruchomieniem szpitala tymczasowego. Podkreślam jednak, że  rozpoczęcie działalności szpitala tymczasowego będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej. Obecnie szpitale dysponują wolnymi miejscami dla pacjentów z COVID-19. Ich rezerwy są sukcesywnie uruchamiane tak, by zapewnić bezpieczeństwo również innych pacjentów. Codziennie podpisuję decyzje, które poszerzają bazę dostępnych łóżek.– powiedział Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki.

Na Mazowszu obecnie wyznaczono 83 szpitale do opieki nad pacjentami z COVID-19, w tym  na poziomie I – 59 , na poziomie II – 25, na poziomie III – 2 (CSK MSWiA, SPZOZ w Siedlcach w zakresie psychiatrii).
REKLAMA
Więcej o: Koronawirus, Mazowsze

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×