2020-08-19T09:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wandal, który wrzucił do rzeki miejski rower, zatrzymany. Niewiarygodne, jak został rozpoznany!

REKLAMA
zdjecie 5573
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
4
0
9

Wyjątkową spostrzegawczością wykazał się policjant z Ostrołęki, który o zmroku w grupie osób stojących na ulicy zauważył wandala poszukiwanego w związku ze zniszczeniem miejskiego roweru. W jaki sposób sprawca został rozpoznany?

Od kilku dni policjanci z Ostrołęki prowadzili poszukiwania mężczyzny, który na początku sierpnia wrzucił do rzeki rower z miejskiej wypożyczalni. Jednoślad został wyłowiony z Narwi następnego dnia. Sprawę zgłoszono organom ścigania a straty oszacowano na około 1 tysiąc złotych. Mundurowi zabezpieczyli nagranie z monitoringu i rozpoczęli ustalanie osób podejrzanych o zniszczenie mienia.

Bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu w poszukiwanie sprawcy zaangażowali się ostrołęccy policjanci, którzy bardzo szybko ustalili posturę i sposób poruszania się sprawcy oraz jego ubiór w trakcie zdarzenia. Kwestią czasu było tylko jego zatrzymanie. Informację te zostały przekazane wszystkim policjantom.

- informuje podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W miniony poniedziałek kwadrans przed godziną 22 niebywałą wręcz spostrzegawczością wykazał się policjant z ostrołęckiego wydziału patrolowego, który wracając z pracy do domu zauważył w grupie osób mężczyznę podobnego do utrwalonego na monitoringu.

Funkcjonariusz po krótkiej obserwacji był pewny, że jest to ten sam mężczyzna, który został zarejestrowany na nagraniu, rozpoznając go w dużej mierze po sposobie poruszania się. Mundurowy w czasie wolnym od pracy o sytuacji poinformował dyżurnego ostrołęckiej komendy, który na miejsce wysłał patrol. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, był całkowicie zaskoczony.

- informuje podkom. Żerański.

Wczoraj z zatrzymanym mężczyzną wykonywane były dalsze czynności, w trakcie których przedstawiono mu zarzut dotyczący zniszczenia mienia, za popełnienie którego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na występek o charakterze chuligańskim zarzut ten został rozszerzony o kolejny artykuł z kodeksu karnego, który mówi, że sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

- informuje podkom. Żerański.

Mężczyzna wstępnie przyznał się do jego popełnienia, jednak nie był w stanie w sposób racjonalny wyjaśnić swojego postępowania.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×