zdjecie 2026
zdjecie 2026
2021-05-01T15:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wandale grasują przy placu zabaw. Dewastacje, imprezy i zaśmiecanie

REKLAMA
REKLAMA
0
1
5

Na placu zabaw przy zbiegu ulic Różanej i Kwiatowej często dochodzi do aktów wandalizmu. Mieszkańcy mają dość i za pośrednictwem radnego proszą o sprawdzenie działania monitoringu i wzmożenie kontroli w tym miejscu.

- Mieszkańcy osiedla Kwiatowego, uskarżają się na akty wandalizmu na jedynym placu zabaw (na tym osiedlu), który znajduje się u zbiegu ulic Różanej i Kwiatowej - napisał do prezydenta Ostrołęki radny Mariusz Łuba.

Proszą o sprawdzenie, czy monitoring działa poprawnie, gdyż bardzo często dochodzi tam do dewastacji, niszczenia urządzeń do zabawy dla dzieci, czy jak określają imprez i zaśmiecania terenu. Warto również wyeksponować tabliczkę z informacją, że teren jest monitorowany

- wskazał radny w interpelacji.

Jak dodał, "mieszkańcy kierują także prośbę w stronę służb mundurowych o wzmożenie kontroli na tym obszarze w godzinach wieczornych".

Obawy radnego i mieszkańców okazały się słuszne. 

Pracownicy Wydziału Informatyki przeprowadzili przegląd techniczny systemu monitoringu wizyjnego we wskazanej w interpelacji części miasta. W trakcie przeglądu stwierdzono brak komunikacji między urządzeniami nadawczo-odbiorczymi odpowiedzialnymi za przesyłanie sygnału wizyjnego do stanowiska obserwatora CCTV. Przyczyna leży po stronie urządzeń pośredniczących zainstalowanych na wieży Kościoła pw. Św. Franciszka z Asyżu. Pracownicy ustalili również, że na wieży kościoła zostały zainstalowane metalowe rusztowania, które przysłaniają anteny nadawczo-odbiorcze. W wyniku czego komunikacja z urządzeniami nie jest możliwa. Prace remontowe będą trwały co najmniej do końca lipca 2021

- odpowiedział prezydent Ostrołęki.

- W celu rozwiązania zgłoszonego problemu zdecydowałem o zmianie lokalizacji anten nadawczo-odbiorczych, co pozwoli na przywrócenie komunikacji z niezbędnymi urządzeniami. Zlecone prace zostaną wykonane najpóźniej do 16 maja 2021 r. Na wskazanym placu zabaw wyeksponujemy tabliczkę z informacją, że teren jest monitorowany a w godzinach wieczornych skierujemy dodatkowe patrole Straży Miejskiej - dodał Łukasz Kulik.

REKLAMA
zdjecie 2026
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×