eOstroleka.pl
Region,

Warszawska mapa antyków: gdzie szukać unikatowych skarbów?

Lubisz przedmioty w starym stylu, którym daleko od dostępnych w marketach sztampowych dekoracji? Doskonale! Przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiadamy, gdzie kupić antyki w Warszawie – odwiedź razem z nami największe targi staroci w Polsce! Wyjaśniamy też, w czym tkwi urok takich przedmiotów i po czym poznać dobry sklep z asortymentem vintage.

Czym różnią się antyki od mebli i dekoracji, które kupisz w markecie?

Przede wszystkim antyki mają wartość historyczną, a meble i dekoracje dostępne w dyskontach i zwykłych salonach z wyposażeniem wnętrz nie. Te drugie zwykle produkowane są hurtowo, bez przywiązywania wagi do detali. Ponadto antyki cechuje unikalność i oryginalność, a co za tym idzie – są cenione przez kolekcjonerów i pasjonatów sztuki. Choć często ich stan nie jest najlepszy, możesz je odnowić i przywrócić im dawny, piękny wygląd. Co więcej, w dobrych sklepach z antykami i na targach staroci znajdziesz też przedmioty, które są już po renowacji.

Antyki w Warszawie – miejsca, w których kupisz unikatowe przedmioty z historią

Jednym z miejsc na mapie stolicy, gdzie kupisz odnowione meble w dobrym stanie, przedmioty codziennego użytku i dekoracje, są targi w Warszawie antyki-bronisze.pl. Największa w Polsce giełda odbywa się przy ulicy Poznańskiej 98 w Ożarowie Mazowieckim w dużej hali, której powierzchnia przekracza 3500 m². W poszukiwaniu antyków, bibelotów i stylowych staroci, możesz tam przyjechać w każdy weekend – otwarta jest w godzinach od 8 do 16. Co istotne, pracownicy giełdy oferują transport zakupionych przedmiotów, a jeśli zajdzie taka potrzeba, również ich montaż.

Po czym poznać dobry sklep z antycznymi meblami? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Szukając sklepów z antykami w Warszawie, zwróć uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim zdecyduj się na zakupy w miejscu, które jest polecane przez innych klientów. Przeczytaj opinie nie tylko o samym sklepie, targach czy galerii staroci, ale również ich obsłudze i asortymencie. Wybierz galerię lub targi cieszące się renomą: możesz poprosić znajomych o polecenie albo poszukać recenzji w internecie. Zwróć uwagę, czy personel sklepu ma wiedzę na temat oferowanego asortymentu, czy może udzielić Ci informacji o konkretnym antyku: jego historii, pochodzeniu, wartości.

Czego wystrzegać się, kupując antyki? Pamiętaj o tych zasadach!

Pamiętaj, że najważniejsza jest autentyczność kupowanych przez Ciebie antyków; możesz zweryfikować ją, na przykład wykonując ekspertyzę. Warto również porównać wybrany przez Ciebie mebel czy bibelot z innymi przedmiotami tego rodzaju. Sprawdź, w jakim jest stanie, czy widoczne są na nim ślady upływu czasu i zniszczenia. Zweryfikuj również jego cenę. Pamiętaj, że antyki nie muszą kosztować kroci, a na aukcjach internetowych nie brakuje przedmiotów w zawyżonych cenach, które z prawdziwymi antykami mają niewiele wspólnego.

Galeria antyków, sklep ze starociami – jakie przedmioty można kupić w takich miejscach?

Galeria antyków czy sklep ze starociami kojarzą Ci się przede wszystkim z meblami? Oczywiście nie brakuje ich w takich miejscach, ale możesz kupić tam także inne rzeczy. Nietuzinkowa lampa, drewniany zegar z kukułką, oryginalny obraz, przykuwająca uwagę rzeźba – to tylko kilka przykładowych przedmiotów, które znajdziesz w galerii antyków. Jesteś miłośnikiem muzyki albo artystą? Na giełdzie staroci szukaj instrumentów muzycznych – na Warszawskich Targach Antyków Bronisze możesz kupić takie przedmioty w dobrym stanie, gotowe do użytku.

Materiał zewnętrzny. 

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×