eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Warszawskie Dzieci" na zakończenie "Ostrołęckich Operaliów" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 1255
Za nami finał festiwalu "Ostrołęckie Operalia". Ostatnim jego elementem był koncert pt. "Warszawskie Dzieci" zagrany w Ostrołęckim Centrum Kultury. Przedstawiał on historię Powstania Warszawskiego oczami powstańców. Usłyszeliśmy wyjątkowe aranżacje pieśni powstańczych.

Pieśni powstańcze są utrzymane w różnych stylach. Bohaterskie, wzniosłe, jak "Hej, chłopcy bagnet na broń", "Warszawskie Dzieci" czy "Marsz Mokotowa", zawadiackie, jak "Pałacyk Michla", śmieszne, jak popularna "Siekiera, motyka", często żartobliwe - zwłaszcza te o dziewczynach: "Dorota", "Sanitariuszka Małgorzatka", "O, Barbaro", albo romantyczne i tęskne, jak "Deszcz jesienny" - długie lata zakazane w powojennej Polsce, dziś stanowią niezwykle trwały, emocjonalny dokument tamtych 63 dni.

Niedzielny koncert w Ostrołęckim Centrum Kultury był jednocześnie głównym punktem obchodów 20-lecia Ostrołęckiego Chóru Kameralnego. Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu.
REKLAMA
zdjecie 1255

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25 dk26  27
 28  29  30  31  1  2  3
×