eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Warsztaty ceramiczne dla mieszkańców Drwęczy zakończone [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3201
zdjecie 3201
fot. UG w Rzekuniufot. UG w Rzekuniu
REKLAMA
Posłuchaj
Od maja do lipca Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Drwęcz „Drwęczanka” prowadziło warsztaty ceramiczne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Drwęcz "Drwęczanka", zakończyło projekt "Warsztaty ceramiczne" dofinansowany przez Urząd Gminy w Rzekuniu. Zajęcia trwały od maja do lipca i cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Podczas spotkań uczestnicy zapoznali się z historią garncarstwa, wytoczyli samodzielnie naczynia na kole garncarskim oraz modelowali dowolne formy z gliny, które następnie własnoręcznie udekorowali i poszkliwili. Zajęcia nie były tylko formą nauki, ale i zabawą, która pokazała czar i piękno tego zanikającego rzemiosła.

Na zakończenie projektu została zorganizowana wystawa prac w świetlicy wiejskiej w Drwęczy, na którą przybyło wielu mieszkańców nie tylko z Drwęczy, ale i sąsiednich miejscowości.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 3201
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
 24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×