eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Warsztaty filmowe dla dzieci prowadzone przez Studio Miniatur Filmowych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2522
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 2522
Trwają warsztaty filmowe dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Warsztaty są realizowane przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie. Zakończą się projekcją filmu, do którego dzieci stworzyły scenariusz.

Trzydniowe warsztaty animacji filmowe pn. „Animacja dla każdego” odbywają się w Galerii Ostrołęka. Uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w nagrodę za najlepszą frekwencję w zajęciach Akademii Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2012-2013. Podczas warsztatów zostanie stworzony film którego autorami scenariusza są dzieci.

Studio Miniatur Filmowych to jeden z najstarszych w kraju producentów filmowych (działa od 1 stycznia 1958 roku). Powstało w wyniku przekształcenia warszawskiej filii Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, działającej jako firma państwowa. SMF wyprodukowało ponad 1500 obrazów, wśród nich są zarówno autorskie filmy krótkometrażowe, seriale dla dzieci, jak i filmy kinowe.

Warsztaty prowadzą:
EUGENIUSZ GORDZIEJUK - szef produkcji Studia Miniatur Filmowych
WIESŁAW ZIĘBA - grafik, satyryk, rysownik, reżyser filmów animowanych
KAMIL NIESŁONY - operator filmowy, współautor wielu reportaży i filmów dokumentalnych

Premierowy pokaz filmu zrealizowanego przez dzieci odbędzie się w piątek, 8 listopada o godz. 10.35 w Szkole Podstawowej nr 1 na sali gimnastycznej.

Organizatorem i opiekunem ze strony OCK jest Barbara Saniewska-Cichoń. Projekt jest sponsorowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej a dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×