zdjecie 65
2014-02-22T08:31:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Warsztaty klubu reportersko-filmowego w ZPO w Dylewie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ZPO Dylewo
REKLAMA

Uczniowie klas gimnazjalnych z Zespołu Placówek Oświatowych wzięli udział w warsztatach reportersko-telewizyjnych realizowanych w ramach projektu „Kompetencje kluczową drogą do sukcesu edukacyjnego i zawodowego uczniów”. Warsztaty poprowadził nasz redakcyjny kolega, Dariusz Płoski, operator i realizator z TV-Ostrołęka.pl.

W ramach projektu gimnazjaliści z Dylewa w kolejnym już spotkaniu klubu reportersko-filmowego poznali tajniki dziennikarstwa telewizyjnego. Warsztaty poprowadził Dariusz Płoski, nasz redakcyjny kolega, tworzący także reportaże wideo m.in. dla TV-Ostrołęka.

- W trakcie zajęć mieliśmy okazję poznać specyfikę pracy w tv, dowiedzieliśmy się skąd i jak pozyskiwać informacje do newsa, mieliśmy okazję zobaczyć i obsługiwać profesjonalny sprzęt, jakim posługują się operatorzy kamer. Nasze wyobrażenie o pracy dla tv były zupełnie inne i nie sądziliśmy, że praca dziennikarza telewizyjnego czy operatora kamery jest tak trudna i wymagająca dużych nakładów finansowych i wiedzy. Nasz gość swoim entuzjazmem rozbudził w nas zapał do pracy, a dzięki swojemu doświadczeniu jakim się z nami podzielił, wiemy jak obsługiwać kamerę, jak postępować podczas kręcenia materiału czy podczas jego montażu, by unikać najczęściej popełnianych błędów – powiedziała nam Anna Kubeł, opiekun klubu reportersko-filmowego działającego przy ZPO w Dylewie.

Projekt „Kompetencje kluczową drogą do sukcesu edukacyjnego i zawodowego uczniów” współfinansowany jest przez Unię Europejską w rama EFS i realizuje w Zespole Placówek Oświatowych Agencja Rozwoju Regionalnego w Ostrołęce w partnerstwie z gminą Kadzidło.

REKLAMA
fot. ZPO Dylewo
fot. ZPO Dylewo
fot. ZPO Dylewo
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×