eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wątpliwości ws. naboru do przedszkola. Prezydent podaje dane demograficzne

REKLAMA
zdjecie 2143
REKLAMA

Radny Grzegorz Milewski zwrócił się do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika o wyjaśnienie wątpliwości w sprawie rekrutacji dzieci do Przedszkola Miejskiego nr 15. Prezydent odpowiada, wskazując na najnowsze dane demograficzne.

- W imieniu rodziców, zwracam się z prośbą, o wyjaśnienie przyczyny braku możliwości prowadzenie rekrutacji dzieci w wieku 3 i 4 lat do Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Kraina Marzeń" - napisał w interpelacji radny Grzegorz Milewski.

Z informacji przekazanej przez rodziców wynika, że rekrutacja może być prowadzona tylko i wyłącznie dla dzieci w wieku 5 i 6 lat. Powyższa sytuacja, stanowi istotny problem dla rodziców, którzy mają dzieci w różnym wieku i chcieliby, aby ich pociechy uczęszczały do tego samego Przedszkola. Niepokój rodziców wynika również z braku możliwości zapisu młodszego rodzeństwa do Przedszkola, do którego uczęszcza starsze rodzeństwo. Czy wobec braku rekrutacji będzie konieczne fundowanie dzieciom dodatkowego stresu związanego z możliwością przeniesienia dziecka do innego Przedszkola, tak aby dzieci mogły uczęszczać do tej samej placówki?

- Nie bez wpływu na decyzję rodziców, o wyborze Przedszkola Miejskiego Nr 15 Kraina Marzeń" miał fakt, że istniała możliwość uczęszczania dzieci 3,4,5 i 6 latków. Wobec tego, że rekrutacja dzieci jest prowadzona do dnia 7 marca br. proszę o jak najszybsze wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i rozwiązanie problemu zgłoszonego przez rodziców, z brakiem możliwości zapisu 3 i 4 latków do Przedszkola Miejskigo nr 15 „Kraina Marzeń” - napisał radny Milewski do prezydenta Ostrołęki.

Prezydent w odpowiedzi wyjaśnił, iż "z wykazu ilościowego osób w rejonach z Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrołęce wynika, że w 2017 r. urodzonych było 510 dzieci".

- W ostrołęckich przedszkolach w grupach sześciolatków obowiązek przygotowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024 będzie realizowało 382 dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne. Dlatego też ważne było przygotowanie optymalnej liczby miejsc dla dzieci objętych rocznym obowiązkiem przygotowania przedszkolnego, tj. dzieci sześcioletnich. W związku z tym organ prowadzący zaproponował, aby w dwuoddziałowym Przedszkolu Miejskim Nr 15 „Kraina Marzeń" w Ostrołęce zorganizować grupy pięciolatków i sześciolatków. Informuję również, iż wszystkie dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne nadal będą mogły uczęszczać do tego przedszkola. Jednocześnie mamy wiedzę, że tylko dwoje dzieci obecnie uczęszczających do Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Kraina Marzeń" ma młodsze rodzeństwo, które może być objęte wychowaniem przedszkolnym w przyszłym roku szkolnym - poinformował Łukasz Kulik.

Kulik podkreślił, że "obowiązkiem Prezydenta Miasta Ostrołęki jest zapewnienie spełnienia rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego dla dzieci sześcioletnich i z tego obowiązku staramy się wywiązać jak najlepiej".

- W przedszkolach miejskich w Ostrołęce funkcjonuje 60 oddziałów przedszkolnych, w których jest 1424 dzieci. Informację o wolnych miejscach w przedszkolach Urząd Miasta poda do wiadomości po głównym postępowaniu rekrutacyjnym, tj. 7 kwietnia 2023 r. Od 24 kwietnia 2023 r. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej - dodał prezydent.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×