eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wchodzimy na rynek pracy - uczestnicy projektu z certyfikatami [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7679
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 7679

402.028 zł wynosi całkowita wartość projektu pn. "Wchodzimy na rynek pracy", który realizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu. Uroczyste podsumowanie wraz z wręczeniem certyfikatów beneficjentom projektu  miało miejsce 4 listopada w Kadzidle. Wkład własny Powiatu wynosi 24 tys. zł. Gości i uczestników projektu przywitała Barbara Bączek, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu, która projekt realizowała.

Certyfikaty wręczyli goście, wśród których byli: starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, Michał Giers, dyrektor Kuratorium Oswiaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce, Mariusz Popielarz, dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Delegatura w Ostrołęce, Marian Krupiński, specjalista w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych w Ostrołęce, Magdalena Pietras dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce, Ewa Dobkowska- Duszak, dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle, Ewa Szurnicka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Delegatura w Ostrołęce, Ewa Sulkowska, kierownik realizacji projektu z firmy Preme, która pomagała w tworzeniu wniosku aplikacyjnego i Kamil Mierzejewski partner projektu.

Projekt przewidywał aktywizację osób niepracujących, organizację kursów, staży, spotkań indywidualnych z doradcą zawodowym, psychologiem, pośrednikiem pracy.

W  kursie pracownik administracyjno-biurowy uczestniczyło 14 osób. Odebrali swoje certyfikaty nieco wcześniej.  4 listopada w Kadzidle certyfikaty otrzymali uczestnicy kursu dietetyczno-gastronomicznego (12 osób), który zakończył się w lipcu i kursu magazynier z obsługą wózków widłowych (13 uczestników), który zakończył się w sierpniu.

Projekt zakładał 39 uczestników. Część osób odbyła tylko kursy zawodowe, a 14 skorzystało ze staży zawodowych. Z tych 14 osób, 12 znalazło zatrudnienie.

- Powiat Ostrołęcki wspiera wszystkie inicjatywy pozyskania środków unijnych. Nie odmówiliśmy  uczestnictwa w żadnym programie naszym zespołom szkół i poradniom. Zapewniamy wkład własny dla wszystkich swoich jednostek. Im większe umiejętności, więcej kursów, doświadczeń, tym szanse, by znaleźć się na rynku pracy są większe - zwrócił się do uczestników projektu starosta Stanisław Kubeł.

- Gratuluję wszystkim państwu uzyskania dodatkowych kompetencji, które z pewnością podnoszą państwa atrakcyjność na rynku pracy. Wierzę, że będziecie z tego czerpać w przyszłości realne korzyści, czego bardzo serdecznie wam życzę - dodał Mariusz Popielarz.

Uczestnicy projektu nie tylko otrzymali certyfikaty poświadczające nabyte kompetencje, ale także upominki, które przekazali partnerzy projektu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×