eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

"Wczoraj a dziś - zerkając w przeszłość" - piękna publikacja związana z historią Troszyna

REKLAMA
zdjecie 9393
REKLAMA
zdjecie 9393
Posłuchaj

KGW „Troszynianki" wydało piękną publikacje „Wczoraj a dziś - zerkając w przeszłość", która związana jest z historią Troszyna.

Na początku 2024 roku Koło Gospodyń Wiejskich „Troszynianki”, podjęło inicjatywę złożenia wniosku o dotację na wydanie niniejszej publikacji. Celem było stworzenie trwałego źródła przekazu historii o miejscowości Troszyn, poprzez zebranie i opracowanie materiałów oraz ich publikację.

Publikacja skupia się głównie na historii Troszyna, która przetrwała do dziś w pamięci mieszkańców. Została ona odtworzona z ich opowiadań, przekazywanych ustnie w rodzinach z pokolenia na pokolenie oraz na podstawie starych fotografii odnalezionych w rodzinnych albumach.

Mamy nadzieję, że to opracowanie, choć w niewielkim stopniu przyczyni się do pogłębienia wiedzy o naszej małej ojczyźnie, miejscu w którym funkcjonujemy. Szczególnie zależy nam na budowaniu poczucia przynależności wśród młodego pokolenia. - informuje KGW "Troszynianki"

Realizacja zadania została sfinansowana z dotacji Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO 2021-2030, w ramach projektu NOWEFIO – zachowując historię społeczności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9  10 dk11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  31  1
×