2021-12-21T17:49:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wdzięczni pacjenci żegnają lekarz Alicję Gronowską. Wzruszające wpisy. "Najlepsza pani doktor"

REKLAMA
REKLAMA

W środę 22 grudnia w Białymstoku odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Alicji Gronowskiej - lekarza pediatry, specjalisty chorób płuc. Wdzięczni pacjenci z Ostrołęki pożegnali ją wzruszającymi wpisami w mediach społecznościowych.

Wczoraj poinformowaliśmy, że 18 grudnia 2021 r. zmarła Alicja Gronowska, lekarz pediatra, specjalista chorób płuc. Miała 69 lat. Pracowała w przychodni "Rodzina" przy ul. Fieldorfa "Nila" w Ostrołęce. - Lekarka wielkiego serca, wyjątkowej skromności i życzliwości - napisano na nekrologu, który zawisł na drzwiach gabinetu, w którym doktor Gronowska przjmowała pacjentów.

To niezwykle smutna chwila dla pacjentów, których z niezwykłym oddaniem leczyła Alicja Gronowska. Wielu z nich nie może uwierzyć, że nie spotka się już z "najlepszą panią doktor" - takie słowa padają najczęściej, kiedy ją wspominają.

- Leczyłem się u pani Gronowskiej od dziecka. Była lekarzem, do którego miałem bezgraniczne zaufanie - mówi Michał, wieloletni pacjent przychodni "Rodzina". - Zawsze stawiała trafne diagnozy i nie odmawiała pomocy nawet w nagłym przypadku, gdy trzeba było przyjechać na wizytę domową. Jeżeli można o kimś powiedzieć "lekarz z powołania", to doktor Gronowska właśnie taka była.

Informacja o śmierci Alicji Gronowskiej rozeszła się szybko w mediach społecznościowych. Pod wpisem na naszej stronie na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy osób, których poruszyła wieść o jej odejściu. Czytając te wpisy, możemy zobaczyć, jak wielkim szacunkiem doktor Gronowska była darzona przez pacjentów.

"Wiele zawdzięczam. Cudowny lekarz i człowiek" - pisze pani Beata. W wielu wpisach pacjenci wskazują, że leczyli się u Alicji Gronowskiej przez wiele lat, praktycznie od dziecka. Nigdy ich nie zawiodła.

- Wspaniała jako człowiek, idealna jako lekarz. Zawsze miła, pomocna i uśmiechnięta do swoich pacjentów. Wielki żal i ogromna strata - pisze pani Ewa. - Zawdzięczam jej wiele, nigdy tego nie zapomnę - dodaje pani Mariola.

Kolejne komentarze to wzruszające świadectwo dobroci, jaką zmarła lekarz obdarzała swoich pacjentów. Pani Iwona pisze:

Zawdzięczam pani doktor życie i zdrowie córki. Nasze ostatnie spotkanie 12 lat było niezwykle wzruszające. Tylko umowa była inna - mówiliśmy sobie - do zobaczenia.

- Syn aż się popłakał. Bardzo lubił Panią doktor, mówi, że to ogromna strata - wskazuje pani Anna. Łzy pojawiły się zapewne u wielu pacjentów, którzy do końca wierzyli w to, że zobaczą jeszcze swoją ulubioną panią doktor. Przyszło im jednak ją pożegnać.


Uroczystości pogrzebowe śp. Alicji Gronowskiej odbędą się w środę 22 grudnia w Białymstoku - w kościele pw. Wszystkich Świętych oraz na cmentarzu miejskim. Szczegóły tutaj.

REKLAMA
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×