eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Weekendowe kalendarium. Co się dzieje i gdzie warto być?

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Przed nami kolejny wakacyjny weekend i kolejne atrakcje dla całych rodzin. Gdzie warto być i w czym można wziąć udział w Ostrołęce i okolicach?

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium weekendowych wydarzeń w Ostrołęce i okolicach.

Piątek, 23 lipca 

Myszynieckie Noce w Dzwonnicy

W ramach wydarzenia odbędą się trzydniowe warsztaty malarskie

Sobota, 24 lipca 

Myszynieckie Noce w Dzwonnicy

W ramach wydarzenia odbędzie się dwudniowy cykl konkursów bicia dzwonów.

godz. 18:00 – w miejscowości Białobiel, przy Szkole Podstawowej (gmina Lelis) odbędzie się plenerowe kino letnie. W repertuarze seans dla całych rodzin i film Praziomek (o godz. 20:45). Wcześniej festyn rodzinny z atrakcjami dla każdego: dmuchane zjeżdżalnie i zabawki do skakania, strzelnica paintball, pokaz sprzętu policyjnego, wata cukrowa i popcorn.

godz. 21:00 = plenerowe kino letnie w Ostrołęce. Na plaży miejskiej odbędzie się seans filmowy. Tym razem w repertuarze komedia kryminalna „Baby Driver”. Młody utalentowany kierowca, który zarabia na życie biorąc udział w napadach, ma jedno zadanie - jak najszybsze zabranie całej ekipy z miejsca zdarzenia. Postanawia zerwać z kryminalną działalnością, ale musi wziąć udział w ostatniej akcji. W rolach głównych: Ansel Elgort,Lily James, Jamie Foxx, Jon Bernthal, Eiza González, Jon Hamm. Reżyseria: Edgar Wright.

Niedziela, 25 lipca 

Myszynieckie Noce w Dzwonnicy

W ramach wydarzenia odbędzie się dwudniowy cykl konkursów bicia dzwonów. Przewidziano także koncert finałowy po mszy św. z elementami gwary kurpiowskiej w Bazylice Mniejszej.

godz. 10:30 – Entodizajn po kurpiowsku.
Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na kolejne twórcze spotkanie wakacyjne z cyklu „Etnodizajn po kurpiowsku”, które odbędzie się w niedzielę 25 lipca 2021 r., pod hasłem „Firanecka do okienecka – papierowe firanki i ząbki”. Uczestnicy wykonają papierowe firanki do okien i taśmy do półek, jakimi niegdyś dekorowało się wnętrza kurpiowskich izb. Elementy te, również dziś znakomicie sprawdzą się jako dekoracja naszych mieszkań, nadając współczesnym wnętrzom oryginalności i odrobinę regionalnego charakteru.
Zajęcia odbędą się w dwóch grupach: I grupa w godz. 10.30–12.30, II grupa w godz. 13.00–15.00.

godz. 13:00 – Festyn rodzinny w miejscowości Gibałka
W programie m.in. rozstrzygnięcie konkursu pt. Kartka Wieklanocna”, występ zespołu ludowego „Kapela od Kurpsi”, konkursy i atrakcje dla każdego a na zakończenie zabawa taneczna pod gwiazdami.

Godz. 14:00 – Święto Barci w Dąbrówce
W miejscowości Dąbrówka na placu przy świetlicy wiejskiej odbędzie się m.in. koncert zespołu ludowego „Podsypka Kurpiowska”, konkurencje sportowe i rodzinne, konkursy dla sołectw i kół gospodyń wiejskich, koncert harmonistów i zabawa taneczna.

Godz. 16:00 – koncert Adama Wołosza w tężni solankowej w Rzekuniu.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×