zdjecie 1647
zdjecie 1647
2021-07-30T10:50:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Weekendowe kalendarium imprez. Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

Przed nami kolejny wakacyjny weekend i kolejne imprezy, koncerty i wydarzenia kulturalne. Gdzie warto być i w czym można wziąć udział w piątek, sobotę i niedzielę?

Przygotowaliśmy dla Was szczegółową ściągawkę z wydarzeń i imprez odbywających się w najbliższych dniach w naszym regionie. Z pewnością przyda się przy planowaniu weekendowego wypoczynku.

Piątek, 30 lipca

O godzinie 19:00 na przy DH Kupiec wystąpi zespół Lonstar. W roku 2018 grupa obchodziła jubileusz 40-lecia działalności artystycznej zwieńczony trasą koncertową i płytą pod wspólnym tytułem „40 Lat Marzeń i Countrowersji”. W tym samym czasie premierę online miał autorski utwór Lonstara pt. „Świat się zawali”. W Ostrołęce Lonstar wystąpi w składzie:

Michael Lonstar (wokal, git. akustyczna, git. elektryczna, harmonijka)

Mirosław Łączyński (git. basowa)

Leszek Laskowski (gitara pedal steel)

Adam Lewandowski (perkusja)

Sobota, 31 lipca

W miejscowości Ławy (gmina Rzekuń) o godzinie 17:00 odbędzie się IV Ławski Piknik Kawaleryjski. W programie m.in. pokaz jazdy kawaleryjskiej, gry i zabawy dla dzieci, koncert Jakuba Rutki, wspólna zabawa przy ognisku i zabawa taneczna pod gwiazdami.

O godzinie 17:00 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki przy ulicy Głowackiego 4 odbędzie się premiera czterech nowych publikacji wydanych przez TPO. Prezentowane będą cztery tytuły:

- Ostrołęka pełna wspomnień. Zeszyt 9 (wydawnictwo zbiorowe),

- Kapliczki w twórczości Teresy Piórkowskiej-Ciepierskiej,

- Za głosem serca autorstwa Czesława Parzycha,

- "I(nk)luzje" autorstwa Barbary Zakrzewskiej.

W programie m.in.:

- wystawa prac Teresy Piórkowskiej-Ciepierskiej,

- miniwystawka dzieł liberackich Katarzyny Bazarnik, Zenona Fajfera, Krystyny Miłobędzkiej, Radosława Noakowskiego, Barbary Zakrzewskiej,

- miniperformance do jednego z wierszy ze zbioru "I(nk)luzje".

W miejscowości Wólka Kunińska o godzinie 19:00 rozpocznie się festyn rodzinny „Pożegnanie lata – dożynki”. W programie m.in. występ artystyczny zespołu „Od Kurpsi”, konkursy rodzinne, zabawa taneczna i grill.

Na plaży miejskiej w Ostrołęce o godzinie 21:00 odbędzie się ostatni seans w ramach Kina Letniego. Tym razem będziemy mogli obejrzeć komedię kryminalną „Na noże”. Słynny autor powieści kryminalnych zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw. Wszyscy krewni pisarza są podejrzani. W rolach głównych: Daniel Craig, Christopher Plummer. Reżyseria: Rian Johnson.

Niedziela, 1 sierpnia

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na kolejne wakacyjne warsztaty z cyklu Etnodizajn po kurpiowsku. Hasłem przewodnim niedzielnych warsztatów będzie „Przytulanka z gałganka”. 1 sierpnia 2021 r., czyli w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Hasło przewodnie spotkania to „Przytulanka z gałganka”. Przy pomocy igły, nitki i kawałka tkaniny, uczestnicy wykonają szmaciane lalki, jakimi bawiły się dzieci w czasach Powstania. Dla upamiętnienia tak ważnego wydarzenia, własnoręcznie wykonane przytulanki przyozdobione zostaną elementami patriotycznymi.

Potrzebne materiały zapewnia Muzeum.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach:

I grupa w godz. 10.30–12.30,

II grupa w godz. 13.00–15.00.

Miejskie obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego Poległych w Latach 1939-1956 w Walce o Wolność i Niepodległość Ojczyzny przy ul. gen. A. E. Fieldorfa "Nila" odbędą się uroczyste obchody kolejnej rocznicy wybuchu warszawskiego zrywu powstańczego sprzed 77 lat.

Punktualnie w "Godzinę W" zawyją syreny alarmowe, odśpiewamy hymn narodowy i oddamy hołd niezliczonym ofiarom cywilnym oraz bohaterskim powstańcom, którzy ponieśli najwyższą cenę w chwalebnej, choć straceńczej walce z niemieckim nazistowskim okupantem. Organizatorem wydarzenia jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Ostrołęka, współorganizatorami Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce oraz 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w Ciechanowie.

O godz. 20.00 odbędzie się część artystyczną obchodów. Na parkingu przy głównym budynku Ostrołęckiego Centrum Kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 23 odbędzie się etiuda teatralna "Płomienie" w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej oraz koncert "Ostrołęka - Powstańcom Warszawskim". Pieśni z okresu powstańczego wykonają ostrołęccy wokaliści we współpracy z muzykami warszawskimi.

PROGRAM WYDARZENIA

"Promienie" - etiuda teatralna w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej:

słowa - Krzysztof Kamil Baczyński

muzyka - Rafał Kowalewski

reżyseria - Wojciech Kraszewski.

Koncert pieśni z Powstania Warszawskiego:

narrator - Robert Janowski

kierownictwo muzyczne - Robert Lipka

scenariusz - Tadeusz Wiśniewski

scenografia - Grażyna Kulesik

kierownictwo artystyczne - Aleksandra Kowalewska

dźwięk - Mateusz Grzybowski, Mariusz Mierzejewski

światło - Jakub Bednarski.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

 

REKLAMA
zdjecie 1647
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×