eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Weekendowy bazarek nielegalny, ale… i tak funkcjonował! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Parking przy ulicy Prądzyńskiego nie może być wykorzystywany jako miejsce doraźnego handlu. A jednak nadal jest, mimo, że urzędnicy z ratusza deklarowali, że tzw. “weekendowy bazarek” zniknie.

Sprawę “weekendowego bazarku”, który przez kilka ostatnich tygodni funkcjonował na parkingu przy ulicy Prądzyńskiego poruszał podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Jacek Łuba (Bezpartyjne Miasto Ostrołęka). Z inicjatywy prezydenta miasta do dyspozycji handlujących wytyczono część parkingu, znacząco ograniczając dostępną w tym miejscu liczbę miejsc postojowych. Po dogłębnej analizie sytuacji, urzędnicy z ratusza przyznali, że bazarek funkcjonuje nielegalnie. O tym, gdzie mogą być zlokalizowane na terenie Ostrołęki miejsca doraźnego handlu mówi przyjęta przez Radę Miasta uchwała. A w najnowszej wersji dokumentu nie ma żadnej wzmianki o parkingu przy Prądzyńskiego.

Koniec z blokowaniem parkingu przy Prądzyńskiego. Weekendowy bazarek nielegalny! [WIDEO]

Po interwencji radnego Łuby bazarek miał zostać zlikwidowany. Tak się jednak nie stało. W minioną sobotę wciąż część parkingu była zajęta przez handlujących. Wprawdzie parking nie został zamknięty dla ruchu - jak to miało miejsce wcześniej, a straganów było znacznie mniej niż dotychczas. Warto też zauważyć, że usytuowanie straganu na parkingu, w bezpośrednim sąsiedztwie poruszających się pojazdów było bardzo niebezpieczne i stwarzało poważne zagrożenie dla osób, które zdecydowały się zrobić w tym miejscu zakupy.

O sytuacji powiadomiona została straż miejska. Po interwencji funkcjonariuszy stragany zniknęły. Strażnicy miejscy poinformowali osoby prowadzące handel o obowiązującym zakazie i więcej takie sytuacje mają się już nie powtarzać. Czy tak będzie - okaże się w kolejny weekend.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×